Erdoğan geliyor yurtları boşaltın

Erdoğan geliyor yurtları boşaltın
Çanakkale'de Erdoğan'ın korumalarının kalması için öğrenci yurtları boşaltılıyor.Erdoğan 24 Nisan’da Çanakkale’ye gidecek; kentte yine sıkıyönetim havası esiyor. Çanakkale zaferinin 100.yıl etkinlikleri kapsamında Çanakkale’ye...

Çanakkale'de Erdoğan'ın korumalarının kalması için öğrenci yurtları boşaltılıyor.

Erdoğan 24 Nisan’da Çanakkale’ye gidecek; kentte yine sıkıyönetim havası esiyor. Çanakkale zaferinin 100.yıl etkinlikleri kapsamında Çanakkale’ye gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan için kentte yine sıkıyönetim ilan edildi.

23-24-25 Nisan tarihlerinde şehirdeki hemen hemen tüm cadde ve sokaklar trafiğe kapatıldı. Halkın kişisel arabalarını değil toplu taşıma araçlarını kullanması duyurusu yapıldı.

YURTLAR BOŞALTILDI, KORUMALAR KALACAK

soL haber portalının haberine göre, kentte güvenlik önlemleri, sadece trafiğin engellenmesiyle kalmadı. Çanakkale Sosyal Bilimler Lisesi’nin kız ve erkek öğrenci yurtları Erdoğan’ın korumalarının konaklayacağı gerekçesiyle boşaltıldı ve yatılı öğrencilerin hepsi evlerine gönderildi. Yurtların boşaltılması için valiliğin okula yazı gönderdiği kaydedildi.

Dün akşam yemeğinden sonra evlerine gitmesi söylenen öğrencilere Pazar günü dönmeleri, bu süreçte yurtlarda korumaların kalacağı söylendi. Öğrencilerin evlerine nasıl gideceği hakkında ise bir bilgi verilmedi.