EGM'den 'Afgan, Pakistanlı hesaplar' uyarısı

Emniyet Genel Müdürlüğü, "sosyal medyadan paylaşılan provokatif görüntüler ile kendilerini "Afgan, Pakistanlı" hesaplar gibi göstererek ülkemizde iç karışıklık çıkarmak amacıyla dezenformasyon içerikli paylaşımlar yapıldığı görülmüş olup gerekli incelemeler başlatılmıştır." açıklaması yaptı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Mayıs 2022 21:40
EGM'den 'Afgan, Pakistanlı hesaplar' uyarısı

Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medyadan paylaşılan bazı görüntüler hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu. EGM, kendilerini "Afgan, Pakistanlı" hesaplar gibi göstererek iç karışıklık çıkartmak isteyen hesaplar olduğunu öne sürdü.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca, kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla, internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütülmektedir.

Yürütülen sanal devriye faaliyetleri kapsamında sosyal medya platformlarında açık kaynaklardan kolaylıkla elde edilebilecek provokatif görüntüler ile kendilerini "Afgan, Pakistanlı" hesaplar gibi göstererek ülkemizde iç karışıklık çıkarmak amacıyla dezenformasyon içerikli paylaşımlar yapıldığı görülmüş olup gerekli incelemeler başlatılmıştır.

Bu ve benzeri operasyon hesaplarına fırsat verilmeyecektir."