Dünyacı ünlü gastronomi uzmanı Vedat Milor isyan etti!

Dünyacı ünlü gastronomi uzmanı Vedat Milor, uzun uğraşlar ile hazırlamaya çalıştığı Türk mutfağı belgeselinin kısa bir bölümünü Twitter'dan paylaştı

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Dünyacı ünlü gastronomi uzmanı Vedat Milor isyan etti!

Dünyacı ünlü gastronomi uzmanı Vedat Milor, uzun uğraşlar ile hazırlamaya çalıştığı Türk mutfağı belgeselinin kısa bir bölümünü Twitter'dan paylaştı. 155 bin kere izlenen video Milor'u tatmin etmiş olmayacak ki şu şekilde isyan etti: "Sanırım izlenmesi ve insanlara ulaşması için pide üzerine cheddar akıtılan bir video hazırlamak gerekiyor."

YouTube üzerinden belgeselinin tanıtım videosu yayınlayan Vedat Milor, açıklama kısmında şu ifadelere yer verdi:

"Her ne kadar Türkiye'de birçok geleneksel lezzet olağanüstü nitelikte olsa da önümüze konduğu vakit çoğumuza basit geliyor. Halbuki arka planında çok büyük bir bilgi, emek ve tecrübe var. Amacım artık giderek yozlaşan geleneksel lezzetlerimizin arka planındaki farkına varılamayan kompleks süreci, emeği ve tecrübeyi yansıtabilmek... O değerli ustaların gerçek değerini görebilmesine bir nebze de olsa katkıda bulunabilmek... Eğer böyle bir projenin gerçekleşmesini arzu ediyorsanız videoyu paylaşabilir veya Instagram/Twitter’da video altına bu projeye yakışacak sponsorları etiketleyerek dikkatlerini çekebilirsiniz. Restoran sektörü ile herhangi bir ilişki içine girmek uygun olmayacağından sponsorluk açısından restoranları etiketlemezseniz sevinirim. Herkese teşekkürler."

Beklediği etkileşimi alamayan Vedat Milor, Twitter'dan şu açıklamayı yaptı:

"Sanırım izlenmesi ve insanlara ulaşması için pide üzerine cheddar akıtılan bir video hazırlamak gerekiyor"