Disneyland'de Büyük Panik!

Paris'te bulunan Disneyland'in içindeki bir otelin girişinde, iki silah ve Kur'an-ı Kerim taşıyan bir kişinin yakalandığı açıklandı. Polis yetkilileri adamın otelde iki kişilik yer ayırttığını ve yakalandığında yanında...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Disneyland'de Büyük Panik!

Paris'te bulunan Disneyland'in içindeki bir otelin girişinde, iki silah ve Kur'an-ı Kerim taşıyan bir kişinin yakalandığı açıklandı. Polis yetkilileri adamın otelde iki kişilik yer ayırttığını ve yakalandığında yanında bir kadın olduğunu aktardı. Kadın polis tarafından aranıyor.

Fransa polisi, ülkenin başkenti Paris'te bulunan eğlence parkı Disneyland'in içindeki bir otelin girişinde, iki silah, cephanelik ve Kur'an-ı Kerim taşıyan bir kişinin yakalandığını duyurdu. Polis, 28 yaşındaki adamın Avrupalı olduğunu bildirirken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Telegraph'ın haberine göre, yakalanan kişi Paris'te yaşıyor.

İsmi açıklanmayan kişinin çantasını X-ray cihazından geçirdiği esnada silahların fark edildiği belirtildi. Yakalanan kişi rezervasyon yaptırmak üzere otele giriyordu. Adamın ilk olarak otel güvenliği tarafından yakalandığı, daha sonra polisin olay yerine çağrıldığı ifade edildi. Polis, adamın arabasının olduğu bölgeyi çevreledi.

BBC'nin haberine göre, silahlı kişi yakalanırken herhangi bir direniş göstermedi. Fransa medyasına göre, yakalanan kişi, güvenlik güçlerinin takibindeki bir isim değil. Le Parisien'in iddiasına göre, otel yetkilileri, silahlı adamın daha önce iki kişilik yer ayırttığını ve yakalandığında yanında bir kadın olduğunu aktardı. Kadın polis tarafından aranıyor.

İlgilendiğin konuları takip et hemen haberdar ol.

Hürriyet