Devlet Korumasındaki 17 yaşındaki kız çocuğu inşaatta ölü bulunmuştu. Bakanlıktan açıklama geldi

Devlet Korumasındaki 17 yaşındaki kız çocuğu inşaatta ölü bulunmuştu. Bakanlıktan açıklama geldi
Son Dakika Haberi: Devlet Koruması altındaki 17 yaşındaki kız çocuğunun Bursa Yıldırım'da bulunan Türkan Parkı'nın karşısındaki 5 yıldır atıl halde bulunan bir sitenin inşaatında cesedi bulundu

Son Dakika: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Bursa'da 17 yaşındaki kız çocuğunun inşaatta ölü bulunması olayıyla ilgili olarak 3 kişinin gözaltına alındığını ve suçluların en ağır cezayı alması amacıyla bakanlığın dava sürecine müdahil olacağını açıkladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan "17 yaşındaki kız çocuğu inşaatta ölü bulundu" başlıklı haberlere ilişkin açıklama yapılması gereği duyulduğu bildirildi.

17 yaşındaki genç kız inşaatta ölü bulundu: İnşaatın zemininde ceset bulundu, polis olayla ilgili soruşturma başlattıGündem

Haberlere konu olan kız çocuğu Y.C.İ'nin 26 Ekim 2021'den itibaren bakanlığa ait kuruluşta koruma ve bakım altında tutulduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

23 Ağustos tarihinde kuruluşumuzdan izinli olarak ayrılan Y.C.İ. izin süresi bitiminde kuruluşa dönmemiş, bunun üzerine kuruluş görevlilerimiz ivedilikle kolluk kuvvetlerine kayıp bildiriminde bulunmuştur.

Gelen ihbar üzerine olay yerine intikal eden personellerimiz vefat eden kişinin Y.C.İ. olduğunu doğrulamıştır.

Olayla ilgili olduğu tespit edilen 3 kişi gözaltına alınmış, adli süreç devam etmektedir. Bakanlık olarak suçluların en ağır cezayı alması için davaya müdahil olup hukuki sürecin yakından takipçisi olacağız.