Deniz Ulaşımına Poyraz Engeli!

ÇANAKKALE'de kuvvetli esen poyraz nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada'ya deniz ulaşımında aksamalar yaşandı. Kent merkezinde etkili olan sağanak yağmur ise zaman zaman yaşamı olumsuz etkiledi.Özellikle Kuzey Ege Denizi'nde etkisini daha...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Deniz Ulaşımına Poyraz Engeli!

ÇANAKKALE'de kuvvetli esen poyraz nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada'ya deniz ulaşımında aksamalar yaşandı. Kent merkezinde etkili olan sağanak yağmur ise zaman zaman yaşamı olumsuz etkiledi.

Özellikle Kuzey Ege Denizi'nde etkisini daha fazla hissettiren poyraz fırtınası nedeniyle Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş., Gökçeada-Kabatepe arasında bugünkü tüm seferlerin iptal edildiğini duyurdu. Geyikli'den Bozcaada'ya saat 10.00, 14.00 ve 18.00, Bozcaada'dan Geyikli'ye ise saat 12.00 ve 17.00 seferleri iptal edildi.

Çanakkale Boğaz hattında ise Kepez-Eceabat arasındaki tüm seferlerin iptal edildiği bildirildi. Çanakkale-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir ve Lapseki-Gelibolu feribot seferleri ise şuan itibariyle normal olarak devam ediyor.

Öte yandan kuvvetli poyraz ile birlikte sağanak yağmur da sabah saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başladı. Hava sıcaklığı ise hissedilir derecede düştü. Sağanak yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.