Davutoğlu Kazakistan’da

Başbakan Ahmet Davutoğlu resmi temaslarda bulunmak üzere Kazakistan’ın başkenti Astana’ya geldi.Başbakan Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki heyeti taşıyan ANA uçağı TSİ 00.30 sıralarında Astana Uluslararası Havalimanı’na...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Davutoğlu Kazakistan’da

Başbakan Ahmet Davutoğlu resmi temaslarda bulunmak üzere Kazakistan’ın başkenti Astana’ya geldi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki heyeti taşıyan ANA uçağı TSİ 00.30 sıralarında Astana Uluslararası Havalimanı’na geldi. Davutoğlu’nu Türkiye’nin Astana Büyükelçisi Nevzat Uyanık ve diğer ilgililer karşıladı. Kazakistan Başbakanı Karim Massimov’un davetlisi olarak Astana’ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu resmi temaslarına sabah başlayacak. Başbakan Davutoğlu Astana’daki temasları kapsamında, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ve Kazakistan Başbakanı Karim Massimov ile görüşmeler gerçekleştirecek.

Görüşmelerde siyasi, ekonomik-ticari ve kültürel konular başta olmak üzere ikili ilişkilerin tüm boyutlarıyla ele alınacağı ve bu ilişkilerin daha da ilerletilmesi için atılabilecek adımlar hakkında görüş alışverişinde bulunulacağı öğrenildi.

Kazakistan Başbakanı Massimov’un onuruna vereceği öğle yemeğinde işadamlarına seslenecek olan Davutoğlu ayrıca, Türk Konseyi bünyesinde Astana’da kurulan Uluslararası Türk Akademisi’ne de bir ziyaret gerçekleştirerek burada Kazak akademi ve siyaset çevreleri ile kordiplomatik temsilcilerine hitap edecek.

Davutoğlu, Başbakan sıfatıyla Kazakistan’a ilk defa ziyaret düzenliyor.