Coronavirüs test sonucu kaybolan hasta yoğun bakıma alındı

İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde koronavirüs testinin kaybolduğu ortaya çıkan 61 yaşındaki H.E, yoğun bakıma alındı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Mart 2020 15:06
Coronavirüs test sonucu kaybolan hasta yoğun bakıma alındı

BirGün'den Burcu Cansu'nun haberine göre; İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 21 Mart’ta şüpheli görüldüğü için koronavirüs testi yapılan ve daha sonra testinin kaybolduğu ortaya çıkan 61 yaşındaki H.E yoğun bakıma alındı.

İsminin açıklanması istemeyen hastanın akrabası S.A., BirGün’e konuştu. S.A, “Hastamız Bahçelievler Devlet Hastanesi’nde 15 dakika önce yoğun bakıma alındı. Hastamızın ateşi yükseldiği ve solunum sıkıntısı yaşadığı için yoğun bakıma alındığı bildirildi” dedi.

Test kayıp 

H.E’de yaklaşık 10 gün önce öksürük, burun akıntısı ve ateş şikâyetlerinin ortaya çıktığını, 21 Mart’ı 22 Mart’a bağlayan gece Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne test yapıldığını anımsatan S.A, şunları söyledi:

“Ağrı kesici verilerek taburcu edilen hastamızın durumu kötüleştiği için iki gün sonra Bahçelievler Devlet Hastanesi’ne götürdüğümüzde yatış yapıldı. Bu süreçte test sonucu beklendiği için bilgi almak için Zeytinburnu Halk Sağlığı Merkezi'ne gittiğimde koronavirüs testinin kaybolduğu açığa çıktı.”

Yeniden yapılan test sonuçlanmadı 

Testin kayıp olmasından dolayı yeni bir test daha yapıldığını ve sonucunu beklerken de H.E’nin durumunun kötüleştiğini belirten S.A, “Hastamıza yeniden koronavirüs testi yapıldı. Fakat sonuç henüz çıkmadı. Biz test sonucunu beklerken ateşi yükselmiş ve solunum güçlüğü yaşamaya başlamış. Hastamız 15 dakika önce yoğun bakım servisine alındı. Bilgi almak için bekliyoruz” dedi.

Bakanlık dönüş yapmadı

Yaşanan bu skandal ile ilgili ALO 184 hattını aradığını fakat bir dönüş olmadığını söyleyen S.A, “Bakanlık yaşanan bu skandal ile ilgiliniyor mu ilgilenmiyor mu, bilmiyoruz. Bizleri arayarak ilgilenildiğine ilişkin herhangi bir bilgi dahi verilmedi” diyerek isyan etti.