Çocukları coronavirüsten nasıl koruruz?

Yrd. Doç. Dr. Reyhan Erol, çocukları coronavirüsten korumanın ilk yolunun onlara el yıkama alışkanlığı kazandırmaktan geçtiğini ifade etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 03 Nisan 2020 11:22

Aileler coronavirüs salgını nedeniyle tedirgin, çocuklar coronavirüs nedeniyle dışarı çıkarılamıyor. Yrd.Doç.Dr. Erol, ilk olarak çocuklara el yıkama alışkanlığının kazandırılması gerektiğini vurguladı.

Erol, "El hijyeni inanılmaz önemli" diyerek uyku düzeninin de çok önemli olduğunu belirtti.

Coronavirüs pandemisinden korunmanın önceliklerinden biri de bağışıklık sistemi olduğunu vurgulayan Yrd. Doç. Dr. Reyhan Erol, çocukların bağışıklık sistemini korumak ve geliştirmek için yapılması gerekenleri işte böyle anlattı.

Erol, "Sabahları düzenli bir kahvaltı ve bol meyve sebze yemeleri, bol su tüketmeleri çok önemli. Rafine gıdaları kesinlikle önermiyoruz. " dedi. 

Ayrıca Erol, yetişkinlerde olduğu gibi çocuklarda da moral ve motivasyonun bağışıklık sistemi hususunda çok önemli olduğunu vurguladı.

Hamileler bu süreçte ne yapmalı?

Yrd.Doç.Dr. Erol, "Bebeklerde de pozitiflik saptanıyor. Anne adaylarının evde kalması çok önemli, hatta bu hassasiyetin daha da artması eve misafir alınmaması gerekiyor" dedi.