Cizre ve Sur'da 6 PKK'lı Etkisiz Hale Getirildi

 Genelkurmay Başkanlığı, deam eden operasyonlarda dün Şırnak Cizre'de 3 ve Diyarbakır'da Sur'da 3 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı.Şırnak Cizre’de devam eden operasyonda; 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi....

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Cizre ve Sur'da 6 PKK'lı Etkisiz Hale Getirildi

 Genelkurmay Başkanlığı, deam eden operasyonlarda dün Şırnak Cizre'de 3 ve Diyarbakır'da Sur'da 3 PKK'lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Şırnak Cizre’de devam eden operasyonda; 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi. (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 508’dir.) 5 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, silahlara ait 31 adet şarjör ve 818 adet fişek, 1 adet M-16 piyade tüfeği, 1 adet roketatar,

6 adet el bombası, 1 adet el telsizi, 1 adet gece görüş dürbünü, 1 adet dürbün ele geçirildi.

Diyarbakır Sur'da devam eden operasyonda 3 PKK'lı etkisiz hale getirildi. (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 148’dir.) 7adet el yapımı patlayıcı imha edildi.

Batman' da, 'bölücü terör örgütünün propagandasını yapmak' suçundan aranan bir iş birlikçi şahıs yakalanarak gözaltına alındı, bir adet tabanca ve bu silaha ait altı adet fişek ele geçirildi.

Hatay Kumlu'da, bölücü terör örgütünden kaçan 1 PKK'LI güçlerine teslim oldu.