CHP'ye geçince görevden alınan ASKON Başkanı Cevdet Nasıranlı HALK TV'ye konuştu: Tamamen siyasi bir karar

AKP’den istifa ederek CHP’ye katılan ASKON Diyarbakır Şube Başkanı Cevdet Nasıranlı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine rozet taktığı fotoğrafın ardından görevden alındı. Nasıranlı görevden alınmasına ilişkin Halk TV'de açıklamalarda bulundu. Nasıranlı, "Tamamen siyasi bir karar" diye konuştu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 21 Ocak 2022 14:55

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'den istifa ederek CHP'ye geçen 20 kişiye rozet taktı. AKP’den istifa ederek CHP’ye katılan isimlerden olan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı Cevdet Nasıranlı, rozet takıldığına ilişkin görüntülerin ardından dernek tarafından görevden alındı.

Nasıranlı, görevden alınmasına ilişkin Halk TV'de Can Coşkun ile Haber Masası'nda açıklamalarda bulundu.

Nasıranlı, CHP'ye katılma kararına ilişkin, "Öncelikle şunu belirtmek isterim. Kinle, nefretle ve farklı görüşleri kabul etmeden toplumu yönetemezsiniz, ülkeyi yönetemezsiniz. Ben uzun süredir birçok noktada farklı fikirlerini dile getiren, giden yanlışlıkları söyleyen, toplumun bizi ilettiklerini toplumun bir neferi olarak gerek toplantılarda gerekse sosyal medyada gerekse yayınlar aracılığıyla sürekli dile getirdik. Biz de bunun gereğini yapmaya başladık. Öyle bir hal aldı ki CHP özellikle sayın genel başkanımızın helalleşme noktasındaki çıkışı beni, arkadaşlarımı çok ciddi manada etkiledi." dedi.

Nasıranlı şöyle devam etti:

"Bu çerçeveyi çizerken çok samimi biçimde bütün ülkeyi yönetmeye talip olurken kuzeyiyle, batısıyla, güneyiyle, doğusuyla hiçbir ayrım yapmadı. Dili, dini, rengi hiçbir şekilde ayrım yapmadı. Bu ülkenin bütün değerlerini bu ülkenin zenginliği olarak görmesi bizim anlayışımıza uygun bir anlayış olduğu için CHP ile sayın Genel Başkanımızla yol yürümeye karar verdik."

'Tamamen siyasi bir karar'

Görevden alınmasına ilişkin konuşan Nasıranlı süreci şöyle anlattı:

Bana görevden alındığıma dair bir bilgilendirme şimdiye kadar yapılmadı. Bu süreç tamamen genel merkezin kendi kararıyla, bizden habersiz bir şekilde alınmış bir karar. Tamamen siyasi bir karar. STK kimliğine uymayan bir karar. Diğer taraftan biz 3 ay önce kongremizi yaptık. Yeni yönetim kurulu ile güven tazelemesi yaptık ama bütün bunları es geçerek tamamen CHP'ye geçişimizden kaynaklı bir karar olduğu ortada.

'Türkiye'nin bir an önce bu yanlış yönetim anlayışından kurtulması gerekiyor'

Ciddi bir linç kampanyası başlatıldı bize yönelik ama biz çıktığımız bu yolda kararlı bir şekilde duruş sergilemeye devam edeceğiz. Biz bunları tahmin ediyorduk ama bu şekilde bir linç kampanyası olacağını düşünmüyorduk. Dün telefonum kitlendi bu yapılan kararın haksızlığını dile getiren aramalarla. Hem ASKON içerisindeki bazı şube başkanlarımız ve üyelerimiz olmakla birlikte bütün arkadaşlarımız bu noktanın yanlış olduğunu ifade ettiler. Türkiye öyle bir hal almış ki öyle bir algı yaratılmış ki Türkiye'de maalesef kendi fikrini açıktan ifade edemeyen bir toplum haline geldik. Bu da yanlış yönetim anlayıştan kaynaklıyor. Türkiye'nin bir an önce bu yanlış yönetim anlayışından kurtulması gerektiğine inanıyorum bu da sayın genel başkanımız gibi kararlı duruşu olan ve cesaret gösteren siyaset adamlarıyla olur.