CHP'li Özel'den Arınç'a 'Bildiklerini Anlat' Çağrısı

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, kamuoyundaki her açıklamasından sonra Manisa'da bir dizi operasyonların düzenlendiğini belirttiği Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç'ı cesur davranarak bildiklerini...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
CHP'li Özel'den Arınç'a 'Bildiklerini Anlat' Çağrısı

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, kamuoyundaki her açıklamasından sonra Manisa'da bir dizi operasyonların düzenlendiğini belirttiği Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç'ı cesur davranarak bildiklerini anlatmaya davet edip, "Partinizde geçmişte ne yaşandıysa, siz ne biliyorsanız bunu kamuoyu ile paylaşmalısınız. Eteklerinizdeki taşı dökün. Yetmez bunu savcılar ile paylaşmalısınız" dedi.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, 21 kişinin gözaltına alındığı Manisa'daki 'Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılarnması' (FETÖ-PDY) soruşturması ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Özel, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Ek Binası önündeki açıklamasında, halen gözaltında tutulan 8 kişi ile serbet kalan 13 kişinin sosyal yaşamlarının zarar gördüğünü söyledi. Manisa'nın Türkiye gündeminde iki gündür bir operasyonla yer aldığına dikkati çeken Özel, "Belediyede çalışan müdürlerin, teknik personelin ve dışarıda proje çizen mühendislerin dün akşam saatlerinde ifadeleri alındıktan sonra salıverilmelerine şahit olduk. Aslında bilgisine başvurulması gereken, konuyla bir ilgisi olmayan çok sayıda kişi, Adalet ve Kalkınma Partisi ile Cumhurbaşkanın verdiği talimatla cadı avı şeklinde yürütülen soruşturmalar nedeniyle sabahın beşinde çocuklarının ve komşularının gözü önünde çok ciddi bir suç örgütünün üyeleriymiş gibi karga tulumba götürülüp itibarsızlaştırılıyor, sosyal yaşantılarına zarar veriliyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin geçmişte ve bugün görev yapmış olan çok sayıda personeline de çok ciddi bir sosyal mobing uyguladılar. Bu sorunlu bir durum. Bu süreci başından itibaren dikkatli bir şekilde takip ediyoruz. Masumiyet karinesine, özel hayatın gizliliğine inanıyoruz. İnsanların teşhir edilmemesine son derece önem veriyoruz" dedi.

"BİRBİRLERİNİN ÜZERİNDEN MESAJLAR VERİLİYOR"

Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç'ın kamuoyundaki her açıklamasından sonra Manisa'da bir dizi operasyonların düzenlendiğini belirten Milletvekili Özel, "Aslında birileri cemaat üzerinden Bülent Arınç'a mesaj veriyor. Aynı şekilde Arınç üzerinden de cemaate mesaj veriliyor. Arınç ile AKP arasındaki restleşme sürekli Manisa'da bir takım operasyonlarla karşılığını buluyor" diye konuştu.

ARINÇ'A "BİLDİKLERİNİZİ ANLATIN" ÇAĞRISI

Geçen mart ayında Arınç'ın çözüm süreci konusundaki açıklamaları nedeniyle kendisini Twitter'dan eleştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in "Ankara'yı parsel parsel sattığını" söyleyip, bu iddialarına ilişkin belgeleri de, seçimlerden hemen sonra, "8 Haziran'da açıklayacağını" söylediğini hatırlatan Özel, şöyle devam etti:

"Ancak, 8 Haziran'dan sonra ne olduysa, 'Yanlış yaptım' dediniz sustunuz. Ekim ayında, size uygulanan ambargodan, yandaş kanalların sizi linç etmesinden, eskiden size bağlı olan kamu kurumlarının ambargo uygulamasından, Anadolu Ajansı ve TRT'den şikayet ettiniz. Ama daha sonra sustunuz. Şimdi ise nasıl bir ihtiyaç duyduysanız, bir açıklamada daha bulundunuz. Biz bu açıklamaları önemsiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 7-8 ay önce başbakan yardımcılığını yapmış birinin açıklamalarını önemsiyoruz ama bir yandan da şantaj siyasetinden fevkalade rahatsızız. Ne biliyorsanız söyleyin. Bu, bu ülkeye boynunuzun borcudur. Hatta şu an görev yapmakta olmadığınız, pasif görevde olduğunuz, geçmişte önemli görevler üstlendiğiniz, ama bazı kirliliklere bulaşmamış olan partililere karşı da sorumluluğunuzdur. Partinizde geçmişte ne yaşandıysa, siz ne biliyorsanız bunu kamuoyu ile paylaşmalısınız. Siz, bizim bildiğimiz anlamda bildiklerinizi ortaya koyma noktasında iradenizi gösterebilecek bir siyasetçisiniz. Eteklerinizdeki taşı dökün. Yetmez bunu savcılar ile paylaşmalısınız."

Milletvekili Özel, açıklamalarının ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nü ziyaret edip, soruşturma kapsamında halen gözaltında tutulan 8 kişinin durumu hakkında bilgi aldı.