CHP'li Akın, "Yenilenebilir Enerji Zirvesin"de Konuştu

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan başdanışmanı Ahmet Akın Yenilenebilir Enerji Zirvesine katıldı.CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Yeni Arayışlar Girişimi Platformu(YAPDER) tarafından...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
CHP'li Akın, "Yenilenebilir Enerji Zirvesin"de Konuştu

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan başdanışmanı Ahmet Akın Yenilenebilir Enerji Zirvesine katıldı.

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın Yeni Arayışlar Girişimi Platformu(YAPDER) tarafından düzenlenen “Yenilenebilir Enerji Zirvesi” toplantısına katıldı.

İstanbul Taksim’de bulunan Elite World Hotel’de yapılan toplantıya tüketici derneği temsilcileri, enerji alanında faaliyet gösteren özel sektör temsilcileri, akademisyenler ve gazeteciler katıldı. Yenilenebilir enerji kaynaklarının ülkemizdeki durumunun, gelişmesinin önündeki engellerin, olanakların konuşulduğu, tartışıldığı toplantıda Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, bu konuda partisinin görüşlerini ve enerji politikalarını anlattı.

Akın burada yaptığı konuşmada “ ülkemiz enerjide dışa bağımlı durumda. Ayrıca fosil kaynaklara da yüksek oranlarda bağımlılığımız söz konusu. Ülkemizi bu bağımlılıktan çıkarmanın, enerji arz güvenliğimizi sağlamanın yolu yerli ve yenilenebilir, temiz enerji kaynaklarımızı devre almaktan geçmektedir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu yönde bir enerji politikası benimsiyoruz. Yenilenebilir enerji kaynakları konusunda zengin bir potansiyele sahip olan ülkemizin bu potansiyelinin değerlendirilmesinden yanayız. Halihazırda fosil kaynaklara ve ithal kaynaklara bağımlı olarak yürütülen enerji politikasından vazgeçilmesini, yenilenebilir enerjinin, enerji üretimimiz içerisindeki payının artırılmasını öneriyoruz.” dedi.