CHP’den Anayasa Zirvesi

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin ünlü Anayasa profesörleriyle dün İstanbul’da buluştu.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun yarın yapacağı ilk toplantısı öncesi “yol haritası”nı...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
CHP’den Anayasa Zirvesi

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin ünlü Anayasa profesörleriyle dün İstanbul’da buluştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nun yarın yapacağı ilk toplantısı öncesi “yol haritası”nı ve izleyeceği stratejiyi netleştirmek için Türkiye’nin ünlü Anayasa profesörleriyle dün İstanbul’da buluştu. Kılıçdaroğlu’nun görüştüğü kişiler arasında AK Parti’nin 2007’de anayasa taslağı hazırlamak için kurduğu heyetin başkanlığını yapan Prof. Dr. Ergun Özbudun da yer aldı.

Kılıçdaroğlu ve CHP heyeti, Türkiye’nin ünlü Anayasa hocaları Erdoğan Teziç, Ergün Özbudun, Necmi Yüzbaşıoğlu, Şule Özsoy, Bertil Emrah Öder ve Ekrem Akartürk’ün de içinde yer aldığı bir grup akademisyenle bir araya geldi. CHP heyetinde, CHP’nin TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyeleri Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Balıkesir Milletvekili Namık Havutça ve Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan ile Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke ile Grup Başkanvekili Levent Gök de yer aldı.