CHP: O İddiayla İlgili 3 Kişi Görevlendirildi

Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla “Atatürk resmi indirildi” iddiasını araştırmak üzere muhakkik atandı.CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla “Atatürk resmi indirildi” iddiasını araştırmak üzere muhakkik...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
CHP: O İddiayla İlgili 3 Kişi Görevlendirildi

Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla “Atatürk resmi indirildi” iddiasını araştırmak üzere muhakkik atandı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla “Atatürk resmi indirildi” iddiasını araştırmak üzere muhakkik atandı. Muhakkik atanan 3 kişi konuyla ilgili adı geçenlerle görüşüp bir rapor hazırlayacak. Bu rapor doğrultusunda bir disiplin işlemi yapılıp yapılmayacağına karar verilecek.

ANKA’nın sorularını yanıtlayan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bir milletvekilinin “Atatürk resmini indirdi” iddiası üzerine basında yer alan 'disiplin kuruluna sevk edildi' haberlerine açıklık getirdi.

-“GRUP YÖNETİM KURULU ADINA MUHAKKİK ATANDI”-

Konunun Disiplin Kuruluna gitmediğini, Grup Yönetim Kurulunun konuyu araştırmak üzere muhakkik atadığının altını çizen Özel, "Henüz başlatılmış disiplin bir işlemi yok, Grup Yönetim Kurulu'na rapor sunulmak üzere üç arkadaş muhakkik atandı” dedi.

Özel şunları ifade etti:

“Genel Başkan’ın bu konuyla ilgili konunun araştırılması ve tüm yönleriyle ortaya çıkarılmasıyla ilgili geçtiğimiz haftadan verilmiş talimatı vardı.

Bu konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde Grup Yönetim Kurulu adına muhakkik atandı.

-“RAPOR SUNACAKLAR”-

Muhakkik olan arkadaşlar bütün haberleri, ismi geçen arkadaşları en objektif şekilde dinleyecekler, daha sonra Grup Yönetimi Kurulumuza bu konuda rapor sunacaklar, Grup Yönetim Kurulu, Grup İç Yönetmeliğinin ilgili maddesi gereğince bu rapor sonucunda disiplin soruşturmasını gerektirecek bir durum varsa Grup Disiplin Kurulu'na yollayabilir, eğer yoksa da rapor doğrultusunda kamuoyuna da gerekli bilgilendirmeyi yapacağız.

-“HENÜZ BAŞLATILMIŞ DİSİPLİN BİR İŞLEMİ YOK”-

Grup yönetim tarafından 3 arkadaşımız muhakkik olarak atandı. Bu üç arkadaşımız konuyla ilgili adı geçen haberlere konu olan ismi geçilen arkadaşlarımızla görüşüp Grup Yönetim Kurulu'nda değerlendirilmek üzere bir rapor hazırlayacaklar. Bu rapor doğrultusunda zaten bir milletvekiliyle ilgili disiplin işlemi yapılıp yapılmayacağı Grup Yönetim Kurulu'nun yetkisindedir gerekirse grup disipline yönlendirir gerekirse de durum hakkında kamuoyuna bilgi verilebilir henüz başlatılmış disiplin bir işlemi yok, Grup Yönetim Kurulu'na rapor sunulmak üzere üç arkadaş muhakkik atandı.”