Bursa'da AVM'nin tavanı çöktü

Bursa’da bir alışveriş merkezindeki bir mağazanın tavanı çöktü. Olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve AFAD ekibi sevk edildi. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 12 Mayıs 2022 11:01

Bursa’da Zafer Plaza adında bir alışveriş merkezinde bulunan bir mağazanın tavanı çöktü. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, 112, AFAD ve itfaiye ekibi sevk edildi. İçeride kalan kişilerin tahliye edilmesinin ardından arama kurtarma ekipleri, göçük altında kalan olup olmadığını araştırdı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

enkaz.jpeg


Bursa’daki bir alışveriş merkezinde bulunan zincir giyim mağazasının tavanının bir kısmının çökmesiyle ilgili Vali Yakup Canbolat açıklama yaptı. 'Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım Projesi' kapsamında AVM’ye bağlı olan bir binada yıkım çalışmalarının başlatıldığını hatırlatan Vali Canbolat, “Bu bina AVM’nin bir parçası. Buranın yıkımı Zafer Plaza yönetimine ait. Yıkımı onlar gerçekleştiriyor. Bu binanın yıkımı sırasında bu tavanın çöktüğü belirtiliyor” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da yaptığı açıklamada, “Tarihi Hanlar Bölgesi’nde yani tarihin ortaya çıkarılması adına bölge lüzumsuz yapılardan ya da fonksiyonu eskimiş yapılardan ayıklanıyordu. Bu noktada da AVM’nin ek binası olarak kullanılan binanın çalışması AVM yönetimi tarafından yapılan bir çalışmadır. Bu sırada oluşmuş bir göçme. Herhangi bir can kaybı veya bir yaralanma söz konusu değil. Üst taraftaki çalışmanın etkisi olabilir, farklı bir şey olabilir. Yıktığımız bölge içerisinde de değil bu. Sadece üst kısmında yapılan bir çalışma alttaki, eksi 2’nci kattaki mağazayı etkiliyor. Bu yapılacak fizibilite ile ortaya çıkacak bir şey ama ben AVM’nin kalan kısmını etkileyecek bir onu olacağını zannetmiyorum” ifadelerini kullandı.

enkaz2.jpeg

Tarihi Hanlar Bölgesi'ndeki çalışmalar kapsamında bina yıkımı yapılırken, sarsıntı meydana geldiği ve mağaza tavanının bu sırada çöktüğü iddia edilmişti.