Borcu Yüzünden Ölmek İstedi

ANTALYA'da borcu olduğu için alt geçit korkuluklarında intihara kalkışan Öztürk Sarıkaya, vatandaş- polis dayanışması ile kurtarıldı.Olay, saat 15.00 sıralarında Muratpaşa İlçesi Şarampol 2 Alt Geçidi'nde yaşandı. Alt...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Borcu Yüzünden Ölmek İstedi

ANTALYA'da borcu olduğu için alt geçit korkuluklarında intihara kalkışan Öztürk Sarıkaya, vatandaş- polis dayanışması ile kurtarıldı.

Olay, saat 15.00 sıralarında Muratpaşa İlçesi Şarampol 2 Alt Geçidi'nde yaşandı. Alt geçidin korkuluklarına çıkan 40 yaşındaki Öztürk Sarıkaya, birikmiş borcu olduğunu ve 6 aydır kızının annesiyle görüşemediğini, bu nedenle ölmek istediğini söyledi. Çevredekilere "Sabriye'ye 6 aydır sevdiğimi söylüyorum.

Ama anlamıyor. Ölmek istiyorum" diyen Öztürk Sarıkaya'nın atlama ihtimali üzerine trafik akışı kesildi. Alt geçitte sağlık ekipleri hazır bekletilirken, Antalya İtfaiyesi ekipleri de branda açtı. Vatandaşların yoğun tepkisini alan Öztürk Sarıkaya'yı ikna etmek isteyen Nihat Çırak, "Benim de 52 bin lira borcum var. Ben de atayım kendimi" diyerek korkuluklara çıkmak istedi. Polis bu vatandaşı engellerken, olayı izleyen küçük çocuklar korkudan anne ve babalarına sarıldı.

BORÇLU VATANDAŞ KURTARDI

Öztürk Sarıkaya'nın bir anlık dalgınlığından yararlanan Nihat Çırak, ani bir hamle yaparak kollarından yakaladı. Polisle birlikte yukarı çekilen Öztürk Sarıkaya'nın boğazına kaçan dili de bir polisin kalemle müdahalesiyle çıkarıldı. Sarıkaya'nın kurtarılışı çevredekiler tarafından alkışlandı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Öztürk Sarıkaya'yı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü.