BM'den "Erdoğan" Açıklaması

Ban Ki-mun'un Sözcüsü, Erdoğan’ın BM'ye yönelik "Sen ne işe yarıyorsun, senin görevin ne" çıkışına cevap verdi.BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un SözcüsüStephane Dujarri, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın BM'ye yönelik"Sen...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
BM'den "Erdoğan" Açıklaması

Ban Ki-mun'un Sözcüsü, Erdoğan’ın BM'ye yönelik "Sen ne işe yarıyorsun, senin görevin ne" çıkışına cevap verdi.

BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un SözcüsüStephane Dujarri, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın BM'ye yönelik"Sen ne işe yarıyorsun, senin görevin ne" çıkışına cevap verdi.

BM’nin Türkiye'nin sınır kapısını daha fazla açması çağrısına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, "Sen ne işe yarıyorsun" cevabını verdiğinin hatırlatılması üzerine sözcü Dujarri, “Bu sorunun BM Genel Sekreteri'ne sorulduğundan emin değilim. Bence bu soru genel üyelere soruldu. BM Suriyelilere insanlık yardımı yaparak destekte bulunuyor. Bu çok açık ve bunu yapmaya devam edeceğiz. Daha önce söylediğim gibi Türkiye’nin Suriyelilere gösterdiği yardım ve dayanışmasını büyük minnettarlıkla karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), geçen gün Halep’ten kaçan binlerce Suriyeliye sınır kapısını açması için Türkiye’ye çağrıda bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da “Peki ey Birleşmiş Milletler, sen ne işe yarıyorsun, senin görevin ne?” şeklinde cevap vermişti.