Başkent'te Yangın Alarmı!

Başkent’te bir binanın çatı katında çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucu söndürüldü.Yangın, akşam saatlerinde Çankaya’da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Maltepe...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Başkent'te Yangın Alarmı!

Başkent’te bir binanın çatı katında çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın, itfaiye ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucu söndürüldü.

Yangın, akşam saatlerinde Çankaya’da meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Maltepe Mahallesi Özveren Sokak’ta bulunan 18 numaralı binanın çatı katında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen alevler, tüm çatı katını sardı. Alevleri gören mahalle sakinleri, polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Bina önüne yanaştırılan itfaiye aracının merdivenine çıkan ekipler, alevleri kontrol altına almaya çalıştı. İtfaiye erlerinin yoğun çalışmaları sonucu yangın söndürüldü. Ekipler, bir süre daha soğutma çalışmalarına devam etti. Alevlere teslim olan çatı katının boş olması büyük bir facianın önüne geçti. Kullanılamaz hale gelen çatı katının depo olarak kullanıldığı öğrenildi.