Başkan Karalar, Muhtarları Bilgilendirdi

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçede bulunan 96 mahalle muhtarının katılımı ile 2015 yılı değerlendirme toplantısı yaptı. 2015 yılında yapılan hizmetlerianlatan Başkan Karalar,ileriki süreçte yapılması planlanan...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Başkan Karalar, Muhtarları Bilgilendirdi

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçede bulunan 96 mahalle muhtarının katılımı ile 2015 yılı değerlendirme toplantısı yaptı. 2015 yılında yapılan hizmetlerianlatan Başkan Karalar,ileriki süreçte yapılması planlanan projeler hakkında da bilgi verdi.

MUHTARLARIMIZLA ELELE, SEYHAN’IN HER YERİNDE

Seyhan Oteli Seyhan Balo Salon’unda muhtarlara 2015 yılında yapılanlar ile ilgili bilgiler veren Başkan Karalar, büyük sorunları olan ilçeyi muhtarlarla bilirlikte yönetmekten gurur duyduklarını söyledi. Muhtarlar ile birlikte Seyhan’ın her yerine hizmet götürdüklerini belerten Başkan Karalar, muhtarlarında sıkıntılarını bildiklerini ve imkânlar doğrultusunda muhtarlara da ihtiyaçları karşılama konusunda yardımda bulunduklarını da söyledi. Başkan Karalar, “Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birinde yaşıyoruz. Gece nüfusu 800 bin olan ancak gündüz 1 milyon 500 bin insanın sirkülasyon yaşadığı. Adana’nın merkezi Adana’nın tam kalbini yönetmeye çalışıyoruz. Her zaman dediğimiz gibi “ADANA DEMEK SEYHAN DEMEKTİR” şehre ait ne ararsanız Seyhan’da bulabilirsiniz. İşte böyle büyük böyle devasa bir ilçeyi yönetmek hiçte kolay bir şey değil. Biz bu kenti en iyi kuşkusuz siz değerli muhtarlarımız ile yönetiriz diye düşündük. Muhtarlarımız demokrasinin olmazsa olmazıdır.  Tatbiki demokrasinin başladığı yer mahallerdir. Muhtarlarımız yaşanılan yerlerin sorunlarını en iyi bilen, vatandaşın devlete ulaşmak için çaldığı ilk kapıdır.İşte bu prensipten hareketle ilk olarak muhtarlarımızın sorunlarını çözmekle işe başladık. 96 mahalle muhtarımızın tamamına bilgisayar ve yazıcı verdik. 1 yıllık kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık. Göreve geldiğimiz günden bu yana 8 adet yeni muhtarlık binası yaparken 20 muhtarlık binamızın tadilatını yapıp yeniledik. 50 okulun binasının onarımını yaptık. Vatandaşı Belediyeye değil belediyeyi vatandaşın ayağına götürdük ve halk günü toplantılarını siz değerli muhtarlarımız ile birlikte mahallelerde yaptık. Ayrıca Muhtarlarla beyin fırtınasına başladık… Başkan yardımcıları, muhtarlarımız ve ilgili birim müdürleri ile bir araya gelerek sorunlar ile ilgili beyin fırtınası yapıp sorunları anında çözüyoruz” ifadelerine yer verdi.

fft261_mf13211523

HALKIMIZA DAHA KALİTELİ BİR YAŞAM ALANI YARATMAK İÇİN

Başkan Zeydan Karalar, “Seyhan büyük bir ilçe büyük olduğu için sorunları da büyüktü. Göreve gelir gelemez ilk yaptığımız işlerden biride sorunların üzerine hassasiyetle gitmek oldu. Bozuk, çamur ve çukur yollar vatandaşın en fazla şikâyet ettiği sorunlardandı. Sorunun çözümü için asfalt üretimini de çalışan ekip sayısını da arttırdık. Göreve geldiğimiz günden buyana 250 bin ton asfalt döküp 170 bin metrekare parke taşı döşeyip onarımını yaptık. Yeşil alan hassasiyetimizi herkes biliyordu. Bu hassasiyetten hareketle kişi başına düşen yeşil alan miktarını arttırdık. Hiç park bulunmayan mahalleler başta olmak üzere sıfırdan 20 yeni park yaptık. Mevcut 10 adet parkımızı da baştan aşağı yeniledik. Gürselpaşa ve Pınar Mahalleri semt pazarları tamamlandı. Yeni kapalı semt pazarlarının inşasına da hızla başlayıp bitireceğiz. Spor dostu belediye olarak sporun her türüne imkânlarımız ölçüsünde destek veriyoruz. Yaz Spor Okulları ile çocuklarımızın kontrolsüz sokaktan kurtulması ve usta antrenörler denetiminde sporun çeşitli branşlarında eğitim görmelerini sağladık. Toplam 20 bin gencimize 11 ayrı branşta spor eğitimi verdik. Spor yapan kardeşlerimizin spor kıyafetlerini de belediye olarak ücretsiz hediye ettik. Ayrıca amatör spor kulüplerimizi yardımlarımızla destekliyoruz” şeklinde konuştu.

HAYATIN HER YERİNDE

İbadethane temizliğinden, çıkmaz sokak açılmasına kadar.Kültür-Sanattan SEYMER’lere kadar hayatın her alanında çalıştıklarını belirten Başkan Karalar, 2016 yılı içerisinde önemli hizmetlerden mahalle merkezinin ve spor kompleksinin inşaatının başlayacağını belirtirken evde bakım hizmetinin bu ay içerisinde start alacağını söyledi.