Başbakan'a EGO Garajı Sorusu

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, EGO Garajı olarak bilinen arsanın “ucuza gittiği” yolundaki iddiaları Meclis’e taşıdı.Gök, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Başbakan'a EGO Garajı Sorusu

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, EGO Garajı olarak bilinen arsanın “ucuza gittiği” yolundaki iddiaları Meclis’e taşıdı.

Gök, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şöyle dedi:

“EGO Garajı olarak bilinen arsanın Pasifik İnşaat’a geçmesinde nasıl bir süreç yaşanmıştır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi anılan arsayı hangi kurul kararıyla ve hangi şartlarla ve ne zaman TOKİ’ye vermiştir?

TOKİ bu arsayı ne yapmıştır, nasıl değerlendirmiştir?

TOKİ tarafından arsanın Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığına satışı ve ne zaman hangi koşullarla gerçekleşmiştir?

Bu konuda bir ihale açılmış mıdır? Açıldıysa ihale ile ilgili şartnamede hangi koşullar öne çıkarılmıştır? İhaleye kaç firma katılmış ve ne teklif vermişlerdir?

İhale duyurusu ile ihale tarihi arasında kaç gün vardır?

Emlak Konut GYO bu arsayı kime, hangi koşullarda ve hangi usulde satmıştır? Satışta rekabet koşulları yaratılmış ve uygulanmış mıdır?

Pasifik İnşaatın basına yansıyan ifadelerinde ‘3 yıldır bu arsanın peşindeydik’ tümcesi, şirketin Ankara Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ ile bağlantı içinde olduğu izlenimleri doğurduğundan ve adrese teslim ihale yapıldığı söylentilerine yol açtığından bu konuda bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz?

Pasifik İnşaatın sahipleri ve ortakları kimlerdir? Adı geçen arsa nasıl kullanılacak, arsada ne tür inşaatlar yapılacaktır?

EGO Garajı olarak bilinen arsanın ucuza gittiği yolundaki yaygın iddialar karışışında görüşünüz nedir?”

Anka