Bahçeli'nin seçim kaygısı: Seçime 5 gün kala partilileri böyle uyardı

Bahçeli'nin seçim kaygısı: Seçime 5 gün kala partilileri böyle uyardı
Partisine seslenen Bahçeli: Beka ve parlak gelecek için, cumhur için gece gündüz çırpınmalıyız.

Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli, seçimlere 5 gün kala, parti teşkilatını uyararak “gevşemeyin” dedi.

Partisini, Twitter’dan yaptığı “Gecikmek, geriye düşmek yok” açıklamasıyla uyaran Bahçeli, seçime günler kaldığını belirterek, partililerden 7/24 çalışmalarını istedi.

AKP ile Cumhur İttifakı ortaklığına yönelik itiraz ve eleştirileri olanları istifa ettiren Bahçeli’nin, seçim öncesi parti teşkilatına yaptığı söz konusu uyarı dikkat çekerken, Erdoğan’ın beka söylemine paralel olarak ‘Beka için istikrar’ ifadelerini kullandı.

‘BEKA VE PARLAK GELECEK İÇİN DAHA FAZLA İNİSİYATİF’

“Milletimin her güzel ve muhterem insanından ricam kalan süre içinde 7/24 çalışmalara hız vermeleri, milli beka ve parlak gelecek için daha fazla inisiyatif üstlenmeleridir” diyen Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

‘GEVŞEMEK, GERİYE DÜŞMEK ASLA YOK’

“Gece gündüz cumhur için çırpınmalıyız, Türkiye’nin tarihsel hakları, milletimizin tertemiz umutları, şehirlerimizin bereket ve birliği için 7/24 gereğini yapmalıyız. Durmak yok, beklemek yok, gecikmek yok, gevşemek yok, geriye düşmek asla yok. İnandık, inşallah kazanacağız.”

AKP-MHP ZAFERİNİ TÜRKİYE’NİN ZAFERİ SAYDI

“Cumhur İttifakı’nın zaferi Türkiye’nin zaferi olacaktır. Cumhur İttifakı’nın yürüyüş ve yükselişi Türk milletinin huzurunu, mutluluğunu ve güvenliğini sağlam ve sarsılmaz esaslara bağlayacaktır.”

‘BEKA İÇİN İSTİKRAR’

“Kendimize inanırsak başkaları da bize inanır. Tarihimize inanırsak talihimiz açılır. Gün Cumhur İttifakı’nda buluşma günüdür. Zaman Türk milletinin, zemin Türk vatanıdır. Beka İçin Milli Karar Cumhur İçin İstikrar. Sağduyunun Birlikteliği Cumhur İttifakı, Türkiye Ehline Emanet. Allah cumhuru mahcup etmesin, milletimizi mağlup duruma düşürmesin. Amin.”