Avukat, Evinde Çıkan yangında Öldü

BODRUM'da, evinde çıkan yangına uykuda yakalanan avukat 38 yaşındaki Kürşat Başkır, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.Avukat Kürşat Başkır'ın Umurça Mahallesi, Yaka Sokak'ta bir apartmanın 3 katındaki evinde bugün...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Avukat, Evinde Çıkan yangında Öldü

BODRUM'da, evinde çıkan yangına uykuda yakalanan avukat 38 yaşındaki Kürşat Başkır, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Avukat Kürşat Başkır'ın Umurça Mahallesi, Yaka Sokak'ta bir apartmanın 3 katındaki evinde bugün saat 15.30 sıralarında yangın çıktı. Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangın kısa sürede tüm evi sardı. Komşuların dumanları farkedip haber vermesi üzerine gelen itfaiye, polis ve 112 ekipleri, eşi alışverişte olduğu öğrenilen Başkır'ın evde uyuduğunu öğrenince seferber oldu. Bir yandan alevleri su sıkarak söndürmeye çalışan itfaiye ekipleri, bir yandan da içerdeki Başkır'ı dışarı çıkardı. Dumandan etkilendiği sanılan ve vücudunda yanıklar meydana gelen Başkır, ambulansla Bodrum Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumu ağır olan Başkır, doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Yangın, itfaiyenin çabaları sonucu 1.5 saatte güçlükle söndürülürken, ev kullanılmaz hale geldi. Polis, yangınla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.