Atilla Taş Kocaeli'ne gönderiliyor!

Denetimli serbestlik başvurusunda bulunan Atilla Taş'ın bu talebine yanıt verilmezken, Kocaeli Açık Cezaevi'ne sevk edilmesine karar verildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Atilla Taş Kocaeli'ne gönderiliyor!

Atilla Taş'ın avukatı Yaman Akdeniz, Taş'ın tahliye dilekçesinin henüz değerlendirilmediğini belirterek, başka bir cezaevine nakledilme kararına tepki gösterdi.

Yaman Akdeniz Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Atilla Taş'la ne alıp veremediğiniz var? Denetimli serbestlik kapsamında tahliye edilmesi için Silivri Ağır Ceza Mahkemesi'ne geçen Çarşamba dilekçe verdik ve daha itiraz değerlendirilmeden Atilla Taş'ı bugün Kocaeli Açık Cezaevine göndermeye karar verdiler" dedi. Akdeniz, "Bugün Atilla Taş’ın doğum günü. Doğum gününde apar topar Silivri’den Kocaeli Açık Cezaevine sevk ediliyor. Hem de tahliyesi için yaptığımız itirazlar karara bağlanmadan. Atilla’nın Kocaeli’ne sevk talimatını kim verdi?" diye sordu.

'FETÖ’nün medya yapılanması’ davasında yargılanan ve 3 yıl 1 ay hapis cezası alan Atilla Taş 9 Kasım 2018'de cezasının infazı için Metris Cezaevi'ne gönderilmişti.