Ankara'da 'parselci' tipi provokasyon!

Ankara'da bir süredir hazırlıkları yapılan provokasyon sahneye konuldu. Kentin en işlek duvarlarına "devrim" jargonlu sloganlar yazılarak Mansur Yavaş ile ilişkilendirilmeye çalışıldı

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Ankara'da 'parselci' tipi provokasyon!

Ankara'da bir süredir hazırlıkları yapılan provokasyon sahneye konuldu. Kentin en işlek duvarlarına "devrim" jargonlu sloganlar yazılarak Mansur Yavaş ile ilişkilendirilmeye çalışıldı. Bir önceki seçimlerde de Melih Gökçek'e yakın gruplar tarafından çok sayıda provokasyon meydana gelmişti. Twitter'dan açıklama yapan Yavaş, "Ankara’da her seçimde yaşanan geleneksel kışkırtmalar başladı" dedi.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; 31 Mart yerel seçimleri için geri sayım sürerken Ankara'da sıcak gelişmeler yaşanıyor. İş birliğinin ortak adayı olan Mansur Yavaş ile ilgili yeni bir provokasyon başlatıldı. Kentin en işlek caddelerinin duvarlarına sprey boyalarla "Yavaş yavaş devrim", "Devrim Ankara’dan başlayacak" sloganları yazıldı. Bu yöntemle Mansur Yavaş'ın sadece sol düşünceyi temsil ettiği algısı oluşturularak, seçmenin kafası karıştırılmak isteniyor.

2014 yerel seçimlerinde de Ankara'da benzer bir provokasyon sahnelenmişti. Ankara'nın birçok noktasındaki reklam panolarına, otobüs duraklarına "Gökçek gidecek, sol gelecek" afişleri asılmıştı. Afişler, Gökçek'in kontrolünde olan belediyeye ait reklam alanlarında günlerce sergilenmişti.

Yapılan araştırmalarda afişlerin AKP tarafından yaptırılıp astırıldığı ve seçmen üzerinde ters algı oluşturulmak istendiği anlaşılmıştı.

YAVAŞ: ANKARA BU YALANLARI YEMEZ

Konuyla ilgili Twitter'da açıklama yapan Mansur Yavaş, "Ankara'da her seçimde yaşanan geleneksel kışkırtmalar başladı. Bizim ittifakımız önce hakla sonra halkla. Ankara bu yalanları yemez, bu telaş çaresizliğin göstergesi. 1 Nisan'da Ankara'ya huzur ve bereket gelecek" dedi.

MANSUR YAVAŞ CEPHESİNDEN TEPKİ

Ankara'da seçimlere günler kala başlatılan bu provokasyonla ilgili tepki yağıyor. Yeniçağ'ın ulaştığı kaynaklar "Bir önceki seçimlerde sahnelenen tüm provokasyonlar yine aynı şekilde tekrarlanıyor. Bu yazıların, afişleri yapanlar seçmenin aklına alenen hakaret ediyorlar. 'Devrim' kelimesi üzerinden bizleri belirli bir ideolojik alana hapsetmek isteyenler yöntemlerini değiştirmemeliler. Çünkü Yavaş, ideolojik kutuplaşmayı körüklemek için değil, Ankara'yı güzelleştirmek ve daha yaşanabilir kılmak için geliyor. Seçmen de teveccühünü, tercihini belirlemiş durumda. Bu tip ucuz numaralarla vatandaşlarımızın aklıyla alay etmesinler" şeklinde konuştu.

"KAYBEDECEKLERİNİ ANLAYINCA PROVOKASYON YAPMAYA BAŞLADILAR"

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir konu ile ilgili yaptığı paylaşımda "Kaybedeceklerini anlayınca provokasyon yapmaya başladılar, bunlara Ankaralı hemşerilerimizin karnı tok. İlgilileri göreve davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

CHP'li Gamze Taşcıer ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Korkunun ecele faydası yok! Ne yaparsanız yapın hangi provokasyonu denerseniz deneyin, #MartınSonuBahar olacak" dedi.