Andımız önergesi AKP, HDP ve MHP engeline takıldı!

Andımız’ın okullarda okutulmasına getirilen yasağa karşı İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk Danıştay’da dava açtı ve okullarda okutulmasına karar verildi

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00

Andımız’ın okullarda okutulmasına getirilen yasağa karşı İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk Danıştay’da dava açtı ve okullarda okutulmasına karar verildi. Bu davanın üzerinden uzun bir zaman geçti ama okullarda andımız hala okunmuyor. İYİ Parti de konuyla ilgili araştırma önergesi verdi. Bu önerge, AKP ve HDP'nin RED, MHP'nin de çekimser oy vermesiyle reddedildi.

Andımız’ın okullarda okutulmasına getirilen yasağa karşı İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk Danıştay’da dava açtı ve okullarda okutulmasına karar verildi. Bu davanın üzerinden uzun bir zaman geçti ama okullarda andımız hala okunmuyor. İYİ Parti de konuyla ilgili araştırma önergesi verdi. Bu önerge, AKP ve HDP’nin RED, MHP’nin de çekimser oy vermesiyle reddedildi.

CHP Milletvekili Mahmut Tanal, önergenin reddedilmesiyle ilgili Halk TV'ye açıklamalarda bulundu. Tanal MHP'yi hedef alarak, "Milliyetçiliği iktidara kurban ettiler" ifadelerini kullandı.