AKP'li Şen: Enflasyon, yüzde 40’ın üzerine çıkmamızı engelliyor

AKP'nin oy oranlarının yükseldiğini söyleyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, "Yüksek enflasyon yüzde 40’ın üzerine çıkmamızı engelliyor” dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Mayıs 2022 09:58
AKP'li Şen: Enflasyon, yüzde 40’ın üzerine çıkmamızı engelliyor

AKP'de Ar - Ge'den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, araştırma şirketlerinin yaptığı anketlere göre AKP'nin oy oranlarının yüzde 40'ın altında kaldığını söyledi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi'ye konuşan Şen'in, "Yüksek enflasyon yüzde 40’ın üzerine çıkmamızı engelliyor” dediği öğrenildi.

'AK Parti’nin enflasyon sorununu çözmesi lazım'

Selvi, "Küresel liderliği Erdoğan’ı yükseltirken, hayat pahalılığı paçalarından tutup aşağıya çekiyor. Mustafa Şen de aynı noktaya işaret ediyor. AK Parti’nin 2023’ten önce yüksek enflasyon sorununu çözmesi lazım" ifadesini kullandı.

Selvi yazısında ayrıca şöyle ekledi:

"Ama bu da bir gerçek. Halkımız yüksek enflasyon sorununu da Erdoğan’ın çözeceğine inanıyor. Çünkü Erdoğan zaten bunu başarmış bir lider. Ayrıca muhafazakâr seçmen son tahlilde, ‘Evet, hayat pahalılığı var. Ben zorlanıyorum’ der ama nihayetinde, “Her şey 2 kilo domates değil” der. Domatese değil, değerlerine oy verir..."