AKP’li başkandan tuhaf İsmail Saymaz çıkışı: Patronunuza bilgi veriyoruz

AKP’li başkandan tuhaf İsmail Saymaz çıkışı: Patronunuza bilgi veriyoruz
Hürriyet gazetesi muhabiri İsmail Saymaz’ın Twitter’dan yaptığı eleştiriye Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap’tan skandal bir tepki geldi...

Hürriyet gazetesi muhabiri İsmail Saymaz’ın Twitter’dan yaptığı eleştiriye Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap’tan tuhaf bir tepki geldi.

Aynı zamanda Rizeli olan İsmail Saymaz, “Beş yıldır bitirilemeyen Rize Meydanı projesinde gelinen aşama bu mu olmalıydı” diyerek meydandan inşaat ve çatlakların fotoğraflarını paylaşmıştı.

Saymaz daha sonra, “Rize Meydanı’na 15 Temmuz Anıtı dikilmiş. Esasen, fotoğrafta görünen sarı binanın (eski postane) yanında zaten 15 Temmuz Anıtı vardı. O ki bu meydana anıt dikilecekti, neden Atatürk heykeli valilik önüne taşındı. Rize’yi Atatürk düşmanı gibi gösteren bu karar neye hizmet etti” dedi.

Meydan projesiyle ilgili bir bilgi daha veren Saymaz, Rize Meydan projesini yapan müteahhit Volkan Çelik ile konuştuğunu söyleyerek Çelik’in kendisine, “Biz mebran adlı yalıtım malzemesini korumak için meydana şap malzemesi döktük. Fakat iki gün sonra meydanda miting yapılınca şap çatladı. Çatlağı kapatacağız. Ana yapıda ve projede sorun yoktur” dediğini de aktardı.

BELEDİYE BAŞKANINDAN YANIT

Saymaz’a, 31 Mart seçimlerinde yeniden aday gösterilmeyen Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ilginç bir yanıt verdi.

Kasap, “Hiç bir teknik bilgi almadan karalama amaçlı bu şekilde iftira ve yalan haberin yapılması Hürriyet muhabirine yakışmadı. Muhaliflerin yalan haberine atladınız ama bunu yayanlar hukuken kaldırıldı. Zira gösterdiğiniz fotoğraf esas betin üstündeki geçici şap görüntüsüdür” dedi.

Kasap’ın devamında ise “İsmail saymaz bu şekilde Rize’yi ve belediyemizi küçük düşüren bu haberiniz için hem patronunuza bilgi veriyoruz hem de savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz” demesi dikkat çekti.

Kasap, Saymaz’a “Bu arada gördüğünüz heykel değil genel anlamda şehitler anıtıdır. Sanırım bir FETÖ’cü size bilgi vermiş ki ona da atlamanız manidar. Anıtın bir tarafı Atatürk ve Kurtuluş Savaşı diğer tarafı da 15 Temmuz’u sembolize ediyor” diye yazdı.

İşte o paylaşımlar:

whatsapp-image-2019-03-15-at-19-00-50-002.jpegsaymaz2.jpgwhatsapp-image-2019-03-15-at-19-00-49.jpeg