AKP, adayını böyle savundu: "Hırsız bizim hırsızımız, biz yanında yer alırız!"

Mersin’de AKP Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş, hırsızlıkla suçlanan belediye başkanı adaylarına "her şeye rağmen" destek istedi. Yetiş, “Vatan hainlerinin yanında yer almaktansa hırsız bizim hırsızımız, biz yanında yer alırız” dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00

AKP Çamlıyayla ilçe başkanı Mehmet Ali Yetiş skandal sözlere imza attı. Millet ittifakına vatan haini dedi, kendi adayları için ise, "mevcut başkanımıza hırsız diyen de oldu, yanlış yapıyor diyen de oldu. Ben de de diyorum ki vatan hainlerinin yanında yer almaktansa hırsız bizim hırsımız arkadaşlar, biz yanında yer alırız." dedi.

Konuyla ilgili CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır basın açıklamasında bulundu.

Başarır'ın açıklaması şöyle:

6 Şubat Çarşamba günü, Mersin İli Çamlıyayla AKP İlçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş’in, ilçe binalarında seçim propagandası altında yaptığı konuşma buna çok açık bir örnektir.

Çamlıyayla AKP İlçe başkanı yaptığı konuşmada; “ iki seçeneğimiz var, ya devletin hainlerinin yanında olacaksınız ya da birçok arkadaşımız mevcut başkanımıza hırsız diyen de oldu, yanlış yapıyor diyen de oldu. Ben de de diyorum ki vatan hainlerinin yanında yer almaktansa hırsız bizim hırsımız arkadaşlar, biz yanında yer alırız. Yarın bunun bedelini çok ağır öderiz. Yarın burayı Allah korusun kaybetme durumunda biz bunun hesabını veremeyiz” diyor.

Bir AKP ilçe başkanının konuşma diline bakın, kendilerine oy vermeyenleri vatan haini ilan ediyor, yetmiyor kendi adayının hırsız olduğunu kabul ediyor ve ardından da “hırsız bizim hırsızımız” deyip hırsıza sahip çıkalım demekten de hiç çekinmiyor.

Peki, bu ilçe başkanı bu cesareti nereden alıyor? Tabi ki mensubu olduğu partinin en üst düzey makamındaki kişinin yaptığı açıklamalardan alıyor. Elbette kılavuz karga olunca ağzından da bu cümleler dökülüyor. Ayrıca bu ilçe başkanı, istediğim kişiye istediğimi söylerim ve bana kimse bir şey yapamaz, arkamda koskoca parti liderim var anlayışına sahip.

AKP ve ittifakının bu seçimlerde halka vereceği bir umut yok. Sebze, meyve, et fiyatlarının ucuzluğundan bahsedecek hali yok, işsizliğin bittiğini anlatacak hali yok. Çiftçinin mutlu ve mesut günler geçirdiğini anlatacak hali yok. İşçinin, esnafın, memurun, emeklinin hali vakti yerinde diyecek hali yok. Ancak, kendilerine oy vermeyenleri vatan haini ilan ederek, hırsız bizim hırsızımız diyecek halleri var.

Bu güzel ülkemin kim bilir hangi yöresinde, kim bilir hangi AKP ve MHP il ya da ilçe başkanı,  seçim kazanmak uğruna kendilerine oy vermeyenleri kim bilir neyle suçluyor, hangi hakaretlerde bulunuyor, siz düşünün…