800 Türkmen ve Arap, Suruç’taki Kampa Yerleştirildi

SURİYE’nin Bayırbucak bölgesinden Türkiye’ye sığınan 800 Türkmen ve Arap, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki çadır kente yerleştirildi.Bayırbucak bölgesinde yoğunlaşan saldırılardan kaçan Suriyeli Türkmen ve Arap ailelerden...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
800 Türkmen ve Arap, Suruç’taki Kampa Yerleştirildi

SURİYE’nin Bayırbucak bölgesinden Türkiye’ye sığınan 800 Türkmen ve Arap, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki çadır kente yerleştirildi.

Bayırbucak bölgesinde yoğunlaşan saldırılardan kaçan Suriyeli Türkmen ve Arap ailelerden oluşan 800 kişi, Türkiye’nin en büyük barınma merkezi olan Suruç’taki AFAD Konaklama Tesislerine yerleştirildi. Hatay’dan otobüslerle Suruç'a getirilen aileler, kayıt işlemlerinin ardından barınma merkezinde kendilerine ayrılan bölümlerdeki çadırlara yerleştirildi.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

Suruç’taki çadırkentte 6 bin kişiyi kabul edecek yerleri olduğunu ifade eden Kamp Müdürü Mehmet Han Özdemir, son süreçte Bayırbucak bölgesinden büyük çoğunluğu Türkmenlerden oluşan 800 kişinin geldiğini belirterek, "Şu anda kampımızda 27 bin misafirimiz bulunuyor. Hatay’dan gelişler devam ederse 6 bin kişiyi daha çadır kentimizde misafir edebiliriz" dedi.