20 Yeni Korucu Yemin Ederek Göreve Başladı

ARDAHAN'ın kırsal alanlarında görev yapacak 20 yeni geçici köy korucusu, İl Jandarma Komutanlığı'nda yemin ederek göreve başladı.Korucuların göreve başlaması nedeniyle düzenlenen yemin törenine Vali Ahmet Deniz, Vali Yardımcısı...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
20 Yeni Korucu Yemin Ederek Göreve Başladı

ARDAHAN'ın kırsal alanlarında görev yapacak 20 yeni geçici köy korucusu, İl Jandarma Komutanlığı'nda yemin ederek göreve başladı.

Korucuların göreve başlaması nedeniyle düzenlenen yemin törenine Vali Ahmet Deniz, Vali Yardımcısı Abdurrezzak Canpolat, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Yeşilöz, İl Emniyet Müdürü Selami Hüner ve korucu aileleri katıldı. Korucularının iki haftalık askeri eğitimi başarıyla tamamlayarak göreve başladıklarını belirten Vali Ahmet Deniz, Ardahan'da korucu sayısının 115 olduğunu anlatırken şöyle dedi:

"Yemin ederek göreve başlayan korucular, bir güvenlik birimi olarak faaliyet yürütecek. Her biri, gece- gündüz demeden jandarmamızla birlikte aktif bir şekilde hareket edecek. Ayrıca korucular, bir güvenlik birimi olmaları dolayısıyla görev yaptıkları bölgelerde tutum ve davranışlarıyla da örnek olacaklar. Bugün göreve başlayan korucularla birlikte ilimiz genelinde korucu sayısı 115 oldu. Korucularımıza görevlerinde başarılar diliyorum."

Konuşmaların ardından korucular, üzerinde Türk bayrağı ve silahın bulunduğu masaya ellerini koyarak yemin etti.