100 Bin Suriyeli, Sınırda Yaşam Mücadelesi Veriyor...

SON günlerde Esad güçlerinin ve Rus savaş uçaklarının saldırısının ardından evlerini terk ederek Türkiye sınırına gelen 40 bin kişi, daha önce bölgede kurulu olan ve 60 bin Suriyelinin yaşadığı çadırkentlere yerleşti.100...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
100 Bin Suriyeli, Sınırda Yaşam Mücadelesi Veriyor...

SON günlerde Esad güçlerinin ve Rus savaş uçaklarının saldırısının ardından evlerini terk ederek Türkiye sınırına gelen 40 bin kişi, daha önce bölgede kurulu olan ve 60 bin Suriyelinin yaşadığı çadırkentlere yerleşti.

100 bin kişi Türkiye sınırının yanı başındaki 9 kampta yaşam mücadelesi verirken, kamplar ise olası göçlere karşı genişletiliyor.

Suriye’nin Halep kentinin kuzeyinde Esad rejiminin karadan, Rusya'nın ise havadan saldırısından kaçan binlerce kişi, Türkiye sınırına akın etti. Halen sınıra gelmeyi sürdüren Suriyeliler, Öncüpınar Sınır Kapısı karşısında muhalif Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) denetimindeki Esselame Sınır Kapısı yanında ve çevresinde kurulu 9 çadırkente yerleştirildi.

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

İhtiyaçları Türkiye tarafından karşılanan kamplar, oluşan yoğunluk üzerine AFAD ve Kızılay tarafından genişletilmeye başlandı. Daha önceden sınır hattında kurulu çadırlarda barınanlar ile birlikte sayıları 100 bin bulan Suriyelilerin, günlük yemek ve ekmek ihtiyaçları ise Türkiye'den gönderiliyor.