Fenerbahçe zirveye tutundu: 2-1

Fenerbahçe zirveye tutundu: 2-1

Karagümrük engelini zorlansa da aşmayı başaran Fenerbahçe, Galatasaray yenilgisinin ligdeki iddiasını etkilemediğini gösterdi

Süper Lig'in in 25. haftasında Karagümrük Vefa Stadyumu'nda Fenerbahçe'yi konuk etti. Fenerbahçe'nin 19. dakikada Thiam, 53. dakikada Valencia'dan gelen gollerine Karagümrük 67. dakikada Borini ila karşılık verdi.

Son 5 maçta 4. galibiyetini alan Fenerbahçe, puanını 51'e yükselterek hem zirve yarışında fire vermedi hem de geçen hafta sahasında yaşadığı Galatasaray mağlubiyetinin yarasını sardı. 4 maç sonra yenilen Karagümrük ise 37 puanda kaldı.

Fenerbahçe'da maçın yıldızı birçok futbol otoritesince Altay olarak kayda geçirildi. Maçın diğer bir yıldızı Thiam'ın neden Galatasaray derbisinde oynatılmadığı ise teknik Direktör Erol Bulut'a yöneltilen eleştirilerden biri oldu.  

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç maç çıkışında iyi oyunu tüm maça yaymaları gerektiğini söyledi. 

Arda Turan'a verilen 2 maç cezaya cezaya Galatasaray'ın tepki göstermesinin sorulması üzerine Ali Koç  "Az bile vermişler"  çıkışını yaptı. 

Ali Koç, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in kendilerine yönelik tepkilerine de şu yanıtı verdi: 

"Mustafa başkan o kadar çok konuştu ki, ben de hatırlayamıyorum artık. Koskoca adamların yalanları ve iftiraları var. Biz bunlara yetişemeyiz. müthiş bir yalan ve iftira kampanyası var. Yapsınlar canları sağ olsun. Şu anda buna cevap vermeyeceğim ama zamanı gelince belgelerle konuşacağım. Ama bu zihniyet oldukça Türk futbolu ilerlemez, bundan hiçbir şey olmaz."