Evlat nöbetindeki annelere HDP'li vekilden 'zafer' işareti

Diyarbakır'da 507 gündür evlatlarını isteyen anneler, seslerini HDP'li vekillere duyurmak istedi. HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, ailelere dönük 'zafer işareti' yapınca gerginlik yaşandı. Bir baba fenalık geçirdi.

Diyarbakır’da PKK'nın kaçırdığını söyledikleri çocuklarını isteyen annelerin nöbeti sürüyor. HDP Diyarbakır İl Binası önünde devam eden nöbet 507’nci gününde. Toplam 192 aile evlatlarının bulunmasını istiyor.

Bugün HDP Diyarbakır İl Başkanlığında bir program düzenlendi. Programa HDP Diyarbakır milletvekilleri Semra Güzel ve Garo Paylan, Batman Milletvekili Necdet İpekyüz ve İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu katıldı. Vekiller parti binasından çıkarken, evlat nöbetindeki aileler seslerini vekillere duyurmak istedi.

Ailelerin “Evlatlarımız nerede?” sorusuna HDP’li vekillerden yanıt gelmedi. Ancak Katırcıoğlu, eliyle zafer işareti yaptı ve bu işaret üzerine gerginlik yaşandı.

Bir baba fenalaştı

Polis ekipleri gerginliği yatıştırmak için güvenlik önlemleri aldı. HDP’li vekiller bu güvenlik önlemleri altında makam araçlarına binerek olay yerinden ayrıldı. Duruma tepki gösteren baba Celil Bagdaş, gerginlik sırasında fenalaştı. Bagdaş’a sağlık görevlileri olay yerinde müdahale etti.

Kaynak:DHA