Erdoğan'dan İYİ Parti'ye kutlama mesajı

Erdoğan'dan İYİ Parti'ye kutlama mesajı

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İYİ Parti'nin 3'ncü kuruluş yıl dönümü için kutlama mesajı gönderdi.

İYİ Parti'nin 3'ncü kuruluş yıl dönümüne ilişkin kutlama mesajı gönderen Erdoğan'ın mesajında dikkat çeken bir ifade yer aldı.

Erdoğan, mesajının sonunda, "Bugün 3'üncü yaşını kutlayan İYİ Parti'nin de "önce millet-önce memleket" inancıyla bu sürece gereken katkıyı sunacağını inanıyorum." ifadesine yer verdi.

Erdoğan'ın mesajının tamamı ise şöyle:

"İYİ Parti'nin 3'üncü yaşını gönülden tebrik ediyorum. İzmir'imizin ve ülkemizin farklı köşelerinden kutlama programınıza iştirak eden vatandaşlarıma selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

Siyasi yelpazenin farklı kanatlarında ülkemize ve milletimize hizmet eden partiler, Türk demokrasisinin zenginliğini ve gücünü gösteren en önemli kurumsal yapılardır.

Türkiye, çok partili hayata geçtiği 1950'den bu yana yaşadığı çeşitli yol kazalarına rağmen, muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkma iradesinden hiçbir şey kaybetmemiştir.

Bilhassa son 18 yılda hayata geçirilen reformlar, ülkemizde demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesine büyük katkı sağlamıştır.

Vatandaşlarımıza birinci sınıf demokrasi kazandırma mücadelemiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde temsl edilen siyasi partilerimizin destekleriyle devam etmektedir.

Bügün 3'üncü yaşını kutlayan İYİ Parti'nin de "önce millet-önce memleket" inancıyla bu sürece gereken katkıyı sunacağına inanıyorum.

Bu düşüncelerle sizlerin şahsında İYİ Parti'ye gönül veren tüm vatandaşlarımı bir kez daha selamlıyor, kutlamaların başarılı geçmesini diliyorum."