Bira Fabrikası İflasını Açıkladı: Bu Ayın Sonunda Üretimini Durduruyor

Bira Fabrikası İflasını Açıkladı: Bu Ayın Sonunda Üretimini Durduruyor
İflas sonrasında geleneksel bir bira fabrikası kapılarını sonsuza kadar kapatmak zorunda kaldı. Şirket operasyonlarını durdurdu.

Koblenz bira fabrikası için artık umut kalmadı. Geleneksel bira fabrikası Ocak ayının sonunda üretimini durdurmak zorunda kaldı. İflasın nedeni ise işletmenin faaliyetlerini bir bütün olarak devralmak isteyen bir yatırımcının bulunamaması olarak açıklandı.

Yatırımcı bulunamamasının bir başka nedeni de bira fabrikasının bakımına uzun süredir yatırım yapılmamasıydı. Modern bira üretim tesisleri, teknolojisi veya tesisleri yoktu. Bu durum alıcı olan tarafları caydırdı.

Şirketin sahibinin gayrimenkulü gelecekte farklı şekilde kullanmak istemesi yatırımcı arayışını daha da zedeledi.

sss-64.png

40 KİŞİ İŞSİZ KALDI

Bira fabrikasında şu anda 40 kişi çalışıyor. Ay sonunda işlerini kaybedecekler. Tüm çalışanlardan iş bulma kurumuna işsiz olarak kaydolmaları istendi.

Bu arada iflas yöneticisi bira fabrikasının çalışanları için çözümler bulmaya çalışıyor. Bazı çalışanlar zaten başka işverenlerin yanına yerleştirildi.

Ayrıca Koblenz bira fabrikasının bira markaları da korunacak. Marka sahibi, Königsbacher ve Nette Pilz'in satılmaya devam edeceğini açıkladı. "Koblenz şişelenmiş biralarının da piyasada kalması gerekiyor. Ancak bunlar gelecekte farklı bir bira fabrikasında üretilecek. Şişeleme de farklı bir yerde gerçekleştirilecek. Bunun hangi bira fabrikası olduğu henüz bilinmiyor." dei.