SON DAKİKA: GSB AÇIKLAMASI | KYK yurt ücretleri geri ödenecek mi? Bu yıl KYK yurt ücretleri iade edilecek mi?

SON DAKİKA: GSB AÇIKLAMASI | KYK yurt ücretleri geri ödenecek mi? Bu yıl KYK yurt ücretleri iade edilecek mi?
Depremzedeler Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK bünyesindeki yurtlara yerleştirilirken üniversitelerde uzaktan eğitime geçildi. Yurtlarından ayrılan öğrenciler, KYK yurt ücretleri ödenecek mi sorusunu gündeme taşıdı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, KYK yurt paraları ile ilgili son dakika açıklamasında bulundu. 2023 Şubat KYK yurt ücretleri geri ödenecek mi, paralar iade edilecek mi?

KYK yurt ücretleri geri ödenecek mi sorusu gündemdeki yerini koruyor. Kahramanmaraş depreminin ardından depremzedeler KYK yurtlarına yerleştirildi. 10 ilde büyük yıkıma yol açan deprem felaketi sonrası üniversitelerde online (uzaktan) eğitime geçildi. Bu noktada yurtlarda kalan üniversite öğrencileri KYK yurt ücretleri ödenecek mi sorusuna yanıt aramaya başladı.

Konu ile ilgili açıklama geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2023 Şubat ayı KYK yurt ücretleri geri ödenecek mi sorusuna yanıt verdi. İşte, son dakika açıklaması ile 2023 Şubat ayı KYK yurt paraları iade edilecek mi sorusunun yanıtı..

KYK yurt paraları ödenecek mi?

Üniversitelerde uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte yurtlarından ayrılan öğrenciler yurt ücreti konusunda açıklama bekliyordu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğretim öğrencilerinin kaldığı öğrenci yurtları için beklenen açıklamayı yaptı.

Kasapoğlu, GSB Yurtlarında 20 Şubat tarihine kadar olan dönem için ücret ödeyen öğrencilerin, ücretlerinin iade edileceğini, depremzede öğrencilerin ise hiçbir ücret ödemeyeceğini bildirdi.

Bakan Kasapoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Sevgili gençler, GSB Yurtlarımızda 20 Şubat tarihine kadar olan dönem için ücret ödeyenlerin ücretleri iade ediliyor.

20 Şubat itibarıyla yurtta kalan gençlerimiz ücret ödemeye devam edecek olup depremzede öğrencilerimiz ise hiçbir ücret ödemeyecektir.''

KYK yurt ücretleri iade edilecek mi?

Yapılan açıklamaya göre, 20 Şubat tarihine kadar olan dönem için KYK yurt ücreti ödeyenlerin paraları iade edilecek.

20 Şubat itibarıyla yurtta kalan öğrenciler ise ücret ödemeye devam edecek olup depremzede öğrenciler ise hiçbir ücret ödemeyecek.