Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Ukraynalılardan nüfus azlığı sorunuyla mücadele etmelerini istedi

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, coronavirüs nedeniyle Ukrayna'da da karantina altında olan vatandaşlardan ilginç istekte bulundu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 17 Mart 2020 15:00
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Ukraynalılardan nüfus azlığı sorunuyla mücadele etmelerini istedi

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, katıldığı bir televizyon programında, Ukraynalılara mümkün olduğunca evde oturma çağrısında bulunarak, Ukraynalıların evde kitap okuyarak, film seyrederek vakit geçirebileceklerini söyledi.

‘Genç Ukraynalılar, nüfus azlığı sorunuyla mücadele etme zamanı geldi’

Zelenski, “Genç Ukraynalılara da bir çift sözüm var; biliyorsunuz, ülkemizde hala nüfus azlığı sorunu var ve bu sorun, hala güncelliğini koruyor. Sanırım artık bu krizle mücadele etme zamanı geldi” diye konuştu.

Ukrayna’da kabul edilen karantina çerçevesinde, gıda dükkanları, eczaneler ve benzin istasyonları dışındaki işletmeler, eğlence yerleri ve alışveriş merkezleri, kapatılmış durumda. Restoranların da ancak evlere servis şartıyla açık kalmasına izin veriliyor. Ukrayna, 15 Mart’tan itibaren, diplomatlar ve oturum iznine sahip olanlar dışındaki bütün yabancılara iki haftalığına Ukrayna’ya giriş yasağı getirirken, bu sabahtan itibaren de yabancı ülkelerle bütün uçak seferlerine son verdi.