Tayvan: Türkiye'den dönen 15 vatandaşımızın dokuzunda coronavirüs tespit edildi

Tayvan Sağlık Bakanı Chen Shih-Chung, "Ülkede 10 yeni coronavirüs vakası tespit edildi. Bu kişilerin dördü Türkiye'den döndü. Toplamda, Türkiye'den dönen dokuz kişide coronavirüs çıktı" dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 18 Mart 2020 10:51
Tayvan: Türkiye'den dönen 15 vatandaşımızın dokuzunda coronavirüs tespit edildi

Tayvan'ın Merkezi Salgın Komuta Merkezi (CECC), coronavirüs salgının başlamasından bu yana ülkenin en büyük tek günlük artışı olan 10 doğrulanmış vaka daha olduğunu açıkladı.

Taiwan News'ın haberine göre, Tayvan Sağlık Bakanı ve CECC Başkanı Chen Shih-Chung, virüs bulaşmış kişilerin hepsinin yurt dışı temasında bulunduğunu söyledi. Shih-Chung vakaların 4'ünün Türkiye'den döndüğünü belirtti.

Sağlık Bakanı bu vakaların 20 ve 60 yaş aralığında 2 kadın ve 2 erkekten oluştuğunu, ikisinin Tayvan'ın kuzeyinden ikisinin de ülkenin merkezinden olduğunu belirtti. Chen ayrıca Türkiye'de bulunanların katıldığı bu turun 7 ve 14 Mart arasında olduğunu kaydetti.

"Türkiye'de virüs riski çok yüksek"

Türkiye'den Tayvan'a dönen 15 kişilik tur kafilesinde daha önce tespit edilenlerle beraber toplam vaka sayısı 9'a yükseldi.

Türkiye'de bulunmuş olan 15 kişiden 9'unun coronavirüse yakalandığını söyleyen Bakan Shih-Chung, Türkiye'de virüs riskinin çok yüksek olduğunu söyledi.

Açıklanan son vakalarla birlikte Tayvan’da coronovirüs vaka sayısı 77 kişiye yükseldi.