Richard Dawkins'e İngiliz Kilisesi'nden Dua

İngiliz Kilisesi, geçen hafta Avustralya’da kalp krizi geçiren dünyanın en tanınmış ateistlerinden evrim biyoloğu Profesör Richard Dawkins için "Dualar Dawkins ve ailesi için" diye tweet attı. Kilise'nin Twitter paylaşımından...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Richard Dawkins'e İngiliz Kilisesi'nden Dua

İngiliz Kilisesi, geçen hafta Avustralya’da kalp krizi geçiren dünyanın en tanınmış ateistlerinden evrim biyoloğu Profesör Richard Dawkins için "Dualar Dawkins ve ailesi için" diye tweet attı. Kilise'nin Twitter paylaşımından sonra birçok kişi sosyal medyada kilisenin dünyaca tanınmış din eleştirmeni Richard Dawkins ile alay edip etmediğini sorgulayan paylaşımlarda bulundu.

Sosyal paylaşım sitelerindeki paylaşımlar üzerine web sayfasından bir açıklama yapan İngiliz Kilisesi, Kilise'nin Twitter hesabından atılan tweet'in basit bir duadan ibaret olduğu belirtilerek, "Bunun tartışılacak bir tarafı yok. Kilisenin son aylarda Paris olaylarından sonra ve Kraliçe Majesteleri’nin 90. yaş gününde olduğu gibi paylaştığı birçok dua mesajı tweet akışında yer almıştır. Cuma akşamı da Profesör Richard Dawkins’in kalp krizi geçirdiği haberi ile ilişkili 'Dualar Dawkins ve ailesi için' tweet'i atılmıştır" dendi.

Evrim biyoloğu İngiliz Profesör Dawkins, bir dizi konferans için Avustralya’da bulunuyordu. 28 Şubat’ta konferans vereceği Sidney Opera House’tan yapılan açıklamada Dawkins’in geçirdiği kalp krizinden sonra tümüyle iyileşmekte olduğu duyuruldu.