Mısır’da Kaybolan İtalyan Genç Regeni Ölü Bulundu

Mısır Kahire'de 25 Ocak devriminin 5. yıldönümünde kaybolan İtalyan Giulio Regeni'nin cesedi, Kahire-İskenderiye çöl yolu üzerinde bulunduMısır’da eğitim gören ve başkent Kahire’de 25 Ocak devriminin 5. yıldönümünde kaybolan...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Mısır’da Kaybolan İtalyan Genç Regeni Ölü Bulundu

Mısır Kahire'de 25 Ocak devriminin 5. yıldönümünde kaybolan İtalyan Giulio Regeni'nin cesedi, Kahire-İskenderiye çöl yolu üzerinde bulundu

Mısır’da eğitim gören ve başkent Kahire’de 25 Ocak devriminin 5. yıldönümünde kaybolan İtalyan Giulio Regeni (28), ölü olarak bulundu.

Mısır Polis Teşkilatı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Regeni’ye ait cesedin, belirtildi.

Açıklamada, Regeni’nin cesedinin otopsi yapılmak üzere adli tıbba gönderildiği kaydedildi. Mısır Dışişleri Bakanlığı’ndan konuya dair yapılan açıklamada ise İtalyan gencin kaybolması ve ölümüyle ilgili araştırma yapılması konusunda İtalya yönetimiyle iletişim halinde olunduğu duyuruldu.

İtalya resmi haber ajansı ANSA’da yer alan haberde ise Regeni’nin cesedinin Kahire’de bir çukurda bulunduğu ve işkence görmüş olabileceği iddia edildi. Öte yandan İtalya, Giulio Regeni hakkında konuşmak için Mısır’ın Roma Büyükelçisi Amru Hilmi’yi dışişleri bakanlığına çağırdı.