Kadınlar Karnavalında Skandal!

Almanya'da polis, Köln kentindeki geleneksel kadınlar karnavalının ilk gecesinde 22 cinsel taciz olayı yaşandığını açıkladı.Polis yetkilileri olaylarla ilgili olarak 190 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Şüphelilerin...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Kadınlar Karnavalında Skandal!

Almanya'da polis, Köln kentindeki geleneksel kadınlar karnavalının ilk gecesinde 22 cinsel taciz olayı yaşandığını açıkladı.

Polis yetkilileri olaylarla ilgili olarak 190 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Şüphelilerin etnik kökeni konusunda açıklama yapılmadı, ancak polis gözaltına alınanların "toplumun her kesiminden" olduklarını söyledi. Bir kadının dün gece evine dönerken tecavüze uğradığı ve olayla ilgili olarak bir kişinin tutuklandığı da belirtildi.

Bir hafta sürecek olan karnavalın ilk gecesindeki cinsel taciz olaylarının geçen yıla oranla daha yüksek olduğu belirtiliyor. Köln'de yılbaşı gecesi düzenlenen kutlamalarda çok sayıda kadın tacize uğramış, saldırılardan genel olarak ülkedeki mülteciler sorumlu tutulmuştu. Yılbaşı gecesi yaşananların da etkisiyle, dün başlayan karnaval için kentte yoğun güvenlik önlemleri alındı ve 2500 polis görevlendirildi.

Kente ayrıca Alman polisi tarafından denenmeye başlanan yeni güvenlik kameraları yerleştirildi. Ancak güvenlik önlemlerine rağmen genelde 1,5 milyon ziyaretçi çeken karnavala katılım düşük oldu. Bazı yetkililer bunu havaların yağışlı olmasına bağlıyor.

BBC Türkçe