Istakoz avlarken balina tarafından yutulan adam kurtuldu
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 13.06.2021 01:51

Istakoz avlarken balina tarafından yutulan adam kurtuldu

ABD'nin Massachusetts eyaletinde bulunan Cod Burnu'nda ıstakoz yakalamaya çalışan bir dalıcı, bir balina tarafından yutuldu.

Michael Packard, balinanın ağzında 30-40 saniye kadar kaldığını ancak aparatı çıkmadığı için nefes almaya devam edebildiğini ifade etti.

AP'nin aktardığı haberine göre, balinanın kendini püskürtmesiyle kurtulan adam, hastaneden taburcu olduktan sonra yaptığı açıklamada, suyun 14 metre derinindeyken kendisine bir şeyin çarptığını hissettiğini sonra görüntünün karardığını söyledi.

Köpek balığı saldırısına uğradığını düşündüğünü söyleyen Packard, ısırıldığını hissetmediğini ve acı içinde olmadığını fark ettiğini belirtti. 

Packard, "Bir balinanın ağzında olduğumu ve beni yutmaya çalıştığını fark ettim. Kendi kendime "Tamam, sonunda öleceğim' dedim" diye konuştu.

Balinanın ağzında 30-40 saniye kadar kaldığını ancak solunum aparatı çıkmadığı için nefes almaya devam edebildiğini ekleyen Packard, "Balina aniden yüzeye doğru yöneldi ve bir anda sudan çıkarak kafasını sallamaya başladı. Beni havaya püskürttü, sonra da suya düştüm ve özgür kaldım" dedi.