Biden ve Cuburi'den 'Irak' Açıklaması

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Irak Temsilciler Meclisi Başkanı Selim Cuburi ile bugün bir görüşme gerçekleştirerek ABD’nin Irak’ta uzun vadeli başarı sağlanması için çabalara “sarsılmaz bağlılığını” yineledi.Beyaz...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Biden ve Cuburi'den 'Irak' Açıklaması

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Irak Temsilciler Meclisi Başkanı Selim Cuburi ile bugün bir görüşme gerçekleştirerek ABD’nin Irak’ta uzun vadeli başarı sağlanması için çabalara “sarsılmaz bağlılığını” yineledi.

Beyaz Saray’ın Twitter hesabından açıklanan Cuburi ile arasındaki görüşmeye ilişkin bilgi notunda, ABD Başkan Yardımcısı’nın Irak Güvenlik Güçleri ve Ramadi’deki özgürlük mücadelesi veren savaşçıların cesaret ve kararlılığına vurgu yaptığı bildirildi.

Açıklamaya göre, Biden ve Cuburi Irak’ın acilen ihtiyaç duyduğu, istikrar ve yeniden inşanın sağlanması için gerekli ekonomik ve insani yardımlara dikkat çekti ve uluslararası sürdürülebilir destek çağrısı yaptı.

Bunun yanında iki lider de, IŞİD gücünün azaltılması ve yok edilmesi için mücadelelerine sadık kalacağı vaadini yineledi ve tüm Irak vatandaşlarının refahının sağlanması için demokratik, birleşik ve federal Irak’ın destekleneceğini belirtti.