Bangkok Bombacısı İfade Değiştirdi

Bangkok bombacısı olduğunu itiraf eden zanlı bugün çıktığı mahkemede ifadesini işkence altında verdiğini ve suçlamaları kabul etmediğini söyledi.Geçen yıl 17 Ağustos’ta gerçekleşen 20 kişinin ölümüne ve 120 kişinin...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Bangkok Bombacısı İfade Değiştirdi

Bangkok bombacısı olduğunu itiraf eden zanlı bugün çıktığı mahkemede ifadesini işkence altında verdiğini ve suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Geçen yıl 17 Ağustos’ta gerçekleşen 20 kişinin ölümüne ve 120 kişinin de yalanmasına yol açan bombalı saldırının görüşüldüğü duruşmada beklenmedik bir gelişme yaşandı. Bangkok bombacısı soruşturmasında ilk yakalanan, adı Adem Karadağ olarak açıklanan ve gerçek adı Bilal Mohammed olan zanlı yaptığı itirafının işkence altında mecburiyetten verilmiş bir ifadeden ibaret olduğunu iddia etti. Zanlının avukatı Schoochart Kanpai yaptığı açıklamada “ifade verdiği sırada işkence görmüş ve baskı altındaydı. Bu sebeple kendisine ithaf edilen suçlamaları kabul etmişti” dedi.

Bombayı yapan ve Bangkok bombacısına veren isim olduğunu itiraf eden Uygur vatandaşı Mieraili’nin suçlamalar hakkında mahkemede ne diyeceği ise merak konusu oldu.