Almanya’da Camiye Molotoflu Saldırı!

Almanya’da camilere yönelik saldırılara bir yenisi eklendi.Saarland eyaletinde bulunan Neunkirchen’de camiye molotoflu saldırı gerçekleştirildi. Eyalet polisi tarafından bugün yapılan açıklamada, Pazar akşamı gerçekleştirlen...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Almanya’da Camiye Molotoflu Saldırı!

Almanya’da camilere yönelik saldırılara bir yenisi eklendi.

Saarland eyaletinde bulunan Neunkirchen’de camiye molotoflu saldırı gerçekleştirildi. Eyalet polisi tarafından bugün yapılan açıklamada, Pazar akşamı gerçekleştirlen saldırıda atılan molotofların caminin avlusuna düştüğü; kimsenin yaralanmadığı saldırıda atılan molotofların camide de herhangi bir hasara yol açmadığı kaydedildi.

DİTİB Genel Merkezi’nden konuya ilişkin sorumuz üzerine verilen yanıtta ise, saldırıya uğruyan caminin DİTİB’e bağlı Yunuz Emre Camii olduğu belirtilirken, herhangi bir zarar oluşmadığı bildirildi.

Bu arada Spiegel Online’ın bildirdiğine göre, polis güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde saldırıyı iki kişinin gerçekleştirdiğini tesbit etti. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, saldırının kimler tarafından yapılmış olacağı konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Sol Parti tarafından verilen bir önergede, Almanya’da 2015 yılı Ocak-Temmuz döneminde cami ve İslami kuruluşlara 23 adet saldırı gerçekleştirildiği ortaya çıkmıştı. 2014 yılında camilere yapılan saldırı sayısı ise 45 olarak kayıtlara geçmişti.