Düğün salonunu fabrika yaptılar, 120 işsize umut oldular

Düğün salonunu fabrika yaptılar, 120 işsize umut oldular

Batman’da iki girişimci, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında faaliyeti durdurulan iki bin metrekare alan üzerinde kurulu dev düğün salonunu tekstil fabrikasına dönüştürerek 120 kişiye iş imkanı sağladı.

Batman'ın Sason ilçesine bağlı Haydar Mahallesinde faaliyet gösteren 2 bin metrekare alan üzerinde kurulu olan dev düğün salonunu farklı alanda değerlendirmek isteyen iki genç girişimci, salonu tekstil fabrikasına dönüştürerek ilçedeki 120 işsiz gence iş kapısı oluşturdu.

"İşsiz olan genç kardeşlerimize iş kapısı açmış olduk"

Düğün salonunu tekstil fabrikasına çeviren genç girişimcilerden Şükrü Değirmenci, açtıkları tekstil fabrikasıyla hedeflerinin daha fazla kişiye iş imkanı sağlamak olduğunu belirterek, "Koronavirüs salgını nedeniyle kapanan düğün salonunu tekstil fabrikasına çevirdik. Şu anda 120 personelimiz var. Sason gibi bir yerde işsiz olan genç kardeşlerimize iş kapısı açmış olduk" dedi.

"Çoğu gencimiz işsiz"

Pandemi süreci nedeniyle düğün salonları kapanınca birçok kişinin işsiz kaldığını belirten Sevgi Taş, "Biz burada işsiz kalan insanları istihdam etmek amacıyla burayı tekstil fabrikasına çevirdik. İlk etap için 120 kişilik bir grup oluşturduk. Şu anda gencinden yaşlısına birçok kişiye istihdam olanağı sağladık. İş alımlarımız devam ediyor. Çoğu gencimiz işsiz. Burası sayesinde iş imkanı buldu" diye konuştu.

"İşimiz oldu"

Açılan tekstil fabrikası sayesinde iş sahibi olduğunu ifade eden işçilerden Kadri Kaplan da "Burası daha önce düğün salonuydu. Pandemi nedeni ile düğün salonlarının faaliyetlerinin durdurulmasının ardından tekstil fabrikasına dönüştürüldü. Halka hizmet olarak döndü, çok iyi oldu. Çok işsizlik vardı, bunun sayesinde işimiz oldu" şeklinde konuştu.

İHA