Destek talebi reddedilen esnaf: Gelin de bir bakın alttakiler nasıl yaşıyor

Esnaf destek talebi reddedilen berber Gökhan Kurban, "Bize verilen sözler yerine getirilmiyor. Gelin de bir bakın alttakiler nasıl yaşıyor" dedi.

ANKA'da yer alan habere göre, Ardahan'da berberlik yapan Gökhan Kurban'ın destek talebinin reddedildiği ortaya çıktı. İktidardan yardım isteyen Kurban, "Bize verilen sözler yerine gelmiyor. Kira için müracaat ettik başvuru reddedildi. Üsttekiler bir dinlesin bizi. Orda yaşamak çok rahat hele bir alta gelin de bir alta bakın nasıl yaşıyoruz nasıl geçiniyoruz. Burada herkes mağdur zaten kış bölgesindeyiz. Artık sesimizi duyurmak istiyoruz. Yeter artık” dedi. 

Ticaret Bakanlığının Aralık ayında duyurduğu esnaf kira desteği ile gelir kaybı desteği başvuruları sonuçlanmaya başladı. Koronavirüs salgını nedeniyle büyükşehirlerde 750, diğer illerde 500 lira olarak belirlenen kira desteğinin yanı sıra 1000 TL olan esnaf gelir kaybı desteği başvuruları sonuçlanmaya başladı. Destek talepleri reddedilen küçük esnaf isyan etti.

"Gelin bir bakın alttakiler nasıl yaşıyor"

Ardahan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı olan 15 yıllık berber Gökhan Kurban, kendisi gibi birçok esnafın da kira desteği başvurusunun reddedildiğini söyledi. Kurban şu ifadeleri kullandı:

"Esnaf ve kira yardımları başvurumuz reddedildiği için bu açıklamayı yapmak zorunda kaldık. Neden reddedildiği ise açıklanmıyor. ‘Reddedildi’ diye bir yazı geldi. Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı olduğum için konuşmak sesimizi duyurmak istiyorum. Zaten faturalara yetiştiremiyoruz. Kiramız zaten zor ödeniyor. Üsttekiler bir dinlesin bizi. Orda yaşamak çok rahat hele bir alta gelin de bir alta bakın nasıl yaşıyoruz, nasıl geçiniyoruz. Bize verilen sözler yerine gelmiyor. Kira için müracaat ettik başvuru reddedildi. Herkese böyle reddedildiği bilgisi gelince konuşmak zorunda kaldık. Burada herkes mağdur zaten kış bölgesindeyiz. Faturalarımıza yetişemiyoruz. Artık sesimizi duyurmak istiyoruz. Yeter artık.”