CHP İstanbul'dan iktidar yolunda dev kampanya: Sen varsan biz varız

CHP İstanbul'dan iktidar yolunda dev kampanya: Sen varsan biz varız

CHP İstanbul İl Başkanlığı, iktidar yolunda atacağı ilk adımı ‘’Sen Varsan Biz Varız’’ kampanyasının saha çalışmaları 15 Ocak'ta başlıyor. İstanbul’un 39 ilçesinde, 7000 CHP’linin görev alacağı kampanyada İstanbul'daki tüm parti üyeleri ziyaret edilecek.

CHP İstanbul İl Başkanlığı, iktidar yolunda atacağı ilk adımı olan ‘’Sen Varsan Biz Varız’’ adlı kampanyanın saha çalışmalarına 15 Ocak Cuma günü başlıyor. İstanbul’un 39 ilçesinde eşzamanlı başlayacak olan yaklaşık 1,5 ay sürmesi planlanan ve 7000 CHP’linin görev alacağı kampanya sürecinde, İstanbul’da yer alan tüm parti üyeleri ziyaret edilecek ve “İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi” paylaşılacak. 

Kampanya, 15 Ocak Cuma günü saat 11:00’da yapılacak 300 saha sorumlusu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da online olarak katılacağı dijital lansman ile başlayacak. Kampanya ile birlikte iktidar yolunda atılacak adımların somut olarak tariflenmesi ve hayata geçirilmesi hedefleniyor. 

Kuluçka sürecinde uzun soluklu bir eğitim 

Kampanyanın bilgilendirme ve ilk eğitim toplantısı 16 Ekim’de düzenlenmiş, pandemi şartları nedeniyle saha çalışmaları başlayamamıştı. Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılmış ve ilk eğitim toplantısını kendisi geçekleştirmişti.

‘’Adım Adım İktidara doğru"

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘’Adım Adım İktidara diyoruz" diyerek eğitimin ilk toplantısında, "Türkiye’ye karşı en ağır sorumluluğu üstlenmesi gereken partiyiz. CHP, siyasal partiler içinde en nitelikli en yetkin kadroları bulunduran partidir. CHP aynı zamanda Türkiye'de değişim ve dönüşümün adresidir." ifadelerini kullandı.

İlk eğitimi CHP Lideri verdi 

Yeni bir yol haritası belirlediklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Mahalle mahalle gezerek kim olduğu fark etmeksizin herkesin sorunlarını dinleyeceğiz. Sorunları çözmek sıradan bir olay değildir. Sorunu çözmek için önce sorunu bilmek gerekir. Biz, sorunun kaynağına iniyoruz, sorunu yaşayanlarla konuşuyoruz. Onun üzerine oturup çözüm üretiyoruz’’ dedi.  

6780 saha sorumlusuna eğitim verildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 16 Ekim’de verdiği ilk eğitimin ardından, 5 farklı yüz yüze eğitimde toplam 300 kişilik yönetici kadrosuna ve kampanya kapsamında saha sorumluluğunu üstlenecek olan tam donanımlı 6780 kişiye online eğitimler verildi.

961 mahallede eş zamanlı sahaya çıkılıyor

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı; 15 Ocak Cuma günü başlayacak kampanya ile birlikte İstanbul’un 961 mahallesinde 3390 noktada bir kadın ve bir erkekten oluşan 6780 saha sorumlusu, Genel Başkan Yardımcıları, Parti Meclisi Üyeleri, İl Yöneticileri, İlçe Başkanları, İlçe yöneticileri, Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarının da katılımıyla toplamda 7000 kişilik bir ekiple ev ziyaretlerine başlıyor.

İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi 

Pandemi koşullarına uygun olarak planlanan ev ziyaretlerinde İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi, Büyükşehir ve İlçe Belediyelerimizin çalışmalarının da yer aldığı kitler dağıtılacak.

Kaftancıoğlu, saha çalışmalarına Esenyurt'ta katılacak 

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ilk eğitim toplantısında belirttiği ‘’çözüme dayalı yeni yol haritası’’ söylemi doğrultusunda, CHP İstanbul Örgütü’nün tüm kademeleriyle çalışmalarına katılacağı kampanyada CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu saha çalışmalarına Esenyurt ilçesinde başlayacak.

Dijital lansman yapılacak 

Kaftancıoğlu, 15 Ocak Cuma günü saat 11:00’da yapılacak dijital lansmana Esenyurt ilçesi Örnek Mahallesi 1451. sokakta bulunan saha çalışma ekibiyle birlikte katılacak ve ardından başlayacak saha çalışmasına dahil olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın iktidar yolunda atacağı ilk adımı olan ‘’Sen Varsan Biz Varız’’ kampanyasına bir tören için bulunacağı Pendik’de katılacak.

 

 

Gündem