Beşiktaş'ın borcu kuruşu kuruşuna açıklandı

Beşiktaş'ın borcu kuruşu kuruşuna açıklandı

Beşiktaş Divan Kurulu'nun 2021 yılı birinci olağan toplantısı çevrim içi yapıldı. Toplantıda kulübün borcunun 3 milyar 570 milyon 822 bin lira olduğu açıklandı.

Divan Kurulu'nun açılış konuşmasını yapan Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, salgın sürecinde dünya futbol endüstrisinin yüzde 12 daraldığını belirterek, "Gelirler azalıyor, yayın gelirleri, ticari gelirler, stat gelirleri azalıyor. Futbolu iyi yönetirsek, gelirlerimizi artırırsak futbolun çok iyi yerlere gelebileceğini ve kulüplerimizin milli olarak kalabileceklerini düşünüyorum." diye konuştu.

İki büyük kulübü hedef aldı: Ligleri sıfırlayalım

Hakem hataları nedeniyle büyük kulüplerin yakındıklarını hatırlatan Yamantürk, "Hakem hataları yüzünden kaybettiklerini söyleyenler ve kantarın topuzunu kaçıranlar endüstriye büyük zarar veriyor" ifadesini kullandı.

Yamantürk  Galatasaray ve Fenerbahçe'y, iğnelediği konuşmasında şunları söyledi: "Hakem hataları yüzünden kaybettiklerini söyleyenlere diyoruz ki ligleri sıfırlayalım. En çok şampiyon olan sizsiniz. Bu hakemlerle şampiyon oldunuz, o zaman VAR da yoktu. İşe sıfırdan başlayalım. Yabancı hakem de getirelim, kimse şaibe altında kalmasın. Futbol sayesinde banka hesaplarını şişirenler, 80 milyonluk ülkede en bilinen 50 kişi arasına girenler demeç verirken daha dikkatli olmak durumunda. Misafirliğe gittikleri evde masa üstüne çıkıp sinkaflı küfürler etmenin ne Türk toplumuna ne de futbola faydası var. Banka hesaplarını geliştirirken keşke biraz da kendilerini geliştirselerdi. Ülkenin ve toplumun değerlerine çok ciddi zarar veriyorlar."

Beşiktaş'ın borç manzarası

Beşiktaş'ın borcunun 3 milyar 570 milyon 822 bin lira olduğu açıklandı. Mali konularda üyelere bilgi veren denetleme kurulu üyesi Zümrüt Yezdani Kedi borcun ayrıntısını şöyle sıraladı: Beşiktaş Kulübünün borcunun 614 milyon 878 bin, Futbol Yatırımları AŞ'nin borcunun ise 2 milyar 955 milyon 943 bin olduğunu belirterek, toplam borcun 3 milyar 570 milyon 822 bin lira olduğunu söyledi.